• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

10 saniyede bir görülen reklam yapmak

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Arkadaşlar çok temel php bilgimle birşeyler yapmaya çalışıyorum baya zamandır, bugün bu olaya dur demek istedim ve bir PHP kitabı aldım.

Çalışıyorum üzerinde ciddi ciddi :)

Cookie'ler kısmına gelince böyle bir kod yapabileceğim aklıma geldi ve hemen yazdım.
PHP:
<script>
function cookieyap(){
   gun=1; // linke tıklanırsa kaç gün reklam gösterilmesin
   tarih = new Date();
   tarih.setTime(tarih.getTime()+(days*24*60*60*1000));
   document.cookie = 'baturek=2; expires=' + tarih.toGMTString();
}
/*	end of cookie function	*/

</script>
<?php 
if (isset($_COOKIE["baturek"])) {
	if ($_COOKIE["baturek"]==1) {

}

elseif ($_COOKIE["baturek"]=="2") {
		echo "Reklamlar gösterilmiyor"; // Reklamları görmek istemiyen üyenin göreceği şey (Tavsiyem : Boş bırakın )
		}

}
else {
	 	echo 'REKLAMKODUNUZ'."<br>";
	echo "Reklamları görmek istemiyorsanız lütfen ".'<a href="#" onclick="cookieyap()">tıklayın</a>';
	$saniye=10; // Kaç saniyede bir reklamlar aktif olsun
	setcookie("baturek","1",time()+$saniye);

}

?>

egebilisim

webmaster.tc
Kodda problem görünmüyor.

Konu Dışı :

PHP'yi kitapsız olarak öğrenen tek kişi benim sanırım.. Şuana kadar öneri isteyen hiçkimseye kitap önermedim. Hep şunu söyledim. İngilizceni geliştir. SOnrasında if for vs. gibi kelimeleri öğren ve bunları örnek scriptler ile kafanda bütünleştir.

Kitap alınca nasıl oluyor değişen birşey varmı ?

Kodda problem görünmüyor.

Konu Dışı :

PHP'yi kitapsız olarak öğrenen tek kişi benim sanırım.. Şuana kadar öneri isteyen hiçkimseye kitap önermedim. Hep şunu söyledim. İngilizceni geliştir. SOnrasında if for vs. gibi kelimeleri öğren ve bunları örnek scriptler ile kafanda bütünleştir.

Kitap alınca nasıl oluyor değişen birşey varmı ?
İngilizcem zaten var benim, kitaptan öğrenmek benim tabiatıma daha uygun açıkcası çünkü çok sorguluyorum ve kitaplarda detaylı olarak anlatımlar beni ancak tatmin ediyor.

Bakalım yavaş yavaş olucak inş

gkbrk

webmaster.tc
Benim de ingilizcem iyi ancak kitapları tercih ediyorum. Çünkü daha kolay ve açıklayıcı oluyor. Ingilizceyi de internetteki dokümanları okurken kullanıyorum.