• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

2012 Sosyal Medya Kutuları

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Mamba

webmaster.tc

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir Photoshop ile uğraşıyorum, uğraşmakla kalmıyor kafalar patlatıyorum. Ne zamandır oturup da "Ulen otur da bir şeyler çiz" iç güdüsünü bekliyormuşum meğer. Sizce nasıldır bilmiyorum ancak benim sıfırdan yaptığım ilk ürün olduğu için herhalde masaüstü'ne bir klasör açıp yıllarca tek dosya halinde saklarım :)

Neyse, lafı fazla uzatmadan tasarımı nasıl bulduğunuzu öğrenmek istiyorum.
Mümkün olduğunca yorumlar da acımasız olabilirsiniz, her türlü yoruma açığım.

Hadi bakalım..

proghammer

webmaster.tc
Şimdi hocam bunu ne için kullanacağız ben orasını anlamadım :(

Bir bütün olarak göremedim.. Biri bana anlatsın bea :(

mizzam

webmaster.tc
Kimse kusura bakmasın yapmacık yorumlar yapmayacağım ve sonuna kadar eleştireceğim.

Öncelikle bir nesne çizdiğinizde o nesneye verdiğiniz renk ile border rengi arasında bir bağ olmalıdır. Yani mavi bir nesne çizdiğinde border ya biraz daha açık olur ya da yerine göre biraz daha koyu. Elbette yerine göre border da gradient kullanılabilir ama bu o tasarımı çok abartı gösterir.

Eğer bir nesneyi ön plana çıkartmak için gölge kullanacaksanız bunu dropshadow dan rengini siyah seçip distance değerini yüksek tutmak zorunda değilsiniz ! Nesnenin boyutuna göre 1 - 4 px boyutunda backgorund renginden 4 ton daha koyu bir drop rengi ile vermeniz tasarımın daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

Kolay gelsin.

Mamba

webmaster.tc
Kimse kusura bakmasın yapmacık yorumlar yapmayacağım ve sonuna kadar eleştireceğim.

Öncelikle bir nesne çizdiğinizde o nesneye verdiğiniz renk ile border rengi arasında bir bağ olmalıdır. Yani mavi bir nesne çizdiğinde border ya biraz daha açık olur ya da yerine göre biraz daha koyu. Elbette yerine göre border da gradient kullanılabilir ama bu o tasarımı çok abartı gösterir.

Eğer bir nesneyi ön plana çıkartmak için gölge kullanacaksanız bunu dropshadow dan rengini siyah seçip distance değerini yüksek tutmak zorunda değilsiniz ! Nesnenin boyutuna göre 1 - 4 px boyutunda backgorund renginden 4 ton daha koyu bir drop rengi ile vermeniz tasarımın daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

Kolay gelsin.
Düşünceleriniz için teşekkürler.
Zamanla geliştireceğim kendimi hayırlısı ;)