• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

4 tane sorum olacak

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

McSilver

webmaster.tc
merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve birkaç soru sormak istiyorum

1.si kendime site kurmak için hangi programlama dillerine ve programlara hakim olmam gerekir ?
2.si herhangi bir kazancı olmayan bir sitenin vergisi olurmu ?
3.sü hosting olmadan kendi sitemi kurabilirmiyim ?kurabilirsem nasıl?

ve son olarak biri bana webmasterlık sözünü birazdaha açıklayabilirmi forumda okudum ama pekbirşey anlamadım webmaster kendisitesini kurabilirmi yani domain satan siteler gibi yoksa sadece tasarlayabilirmi?
lütfen yardım

Serhat

webmaster.tc
1.Bilmiyorum :)
2. Olmaz.
3.Bilmiyorum.

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Webmaster (Türkçesi: Ağ yöneticisi), web sitesi geliştiren kişi anlamında kullanılan bir terimdir. İngilizcedeki master kelimesi bu terimde uzman anlamında kullanılmaktadır. Webmaster'lar, yazılım, grafik, animasyon, sunucu taraflı işlemler vb görevlerde uzman olan kişilerin oluşturduğu ekipte koordinasyon sağlama görevi alabilirler.

Webmaster'ların çalışma biçimleri farklı koşullara göre değişmektedir. Bir firmada tam zamanlı bir çalışan olarak, bir projede proje bazlı bir görev alarak veya dışarıdan freelance iş alarak çalışmaktadırlar.

Maddi kazanç için değil,gönüllü olarak bu işi yapanlar kendilerine Webservant derler. Webmasterlar, bir şirkete bağlı olarak ya da bağımsız çalışabilirler

McSilver

webmaster.tc
teşekkürler sanırım kendim aramak zorunda kalacağım :D :S
yinede teşekkürler.

CaddeAktif

webmaster.tc
1. wordpress, html,joomle, takıl kafana göre
2. olmaz ne vergisi şirket değilsin birşey değilsin
3. hostingsiz hiç bir halt olmaz ancak @gkbrk dediği gibi ancak Bedava-sitem.com

halilarici

webmaster.tc
wordpress,joomla bir programlama dili değildir. Photostop tasarım için Html tasarımı webe dökmek için. Php veya Asp fonksiyon ve veritabanı için kullanabilirsin. Hazır scriptler mevcut. Ben bunlardan wordpressi önerebilirim. Ben kendim onu kullnıyorum. Yaptığınız tasarımı wordpresse entegre ettirip kullanabilirsiniz. Veya hazır tasarımları kullanabilirsiniz.

-
Günümüzde bir çok sponsor hosting mevcut onları kullanabilirsiniz.

GüçNet

webmaster.tc
en azından html ve css kullanman gerekir
vergi falan ödemene gerek yok
hostingi bedavaya sağlayan firmalar var ( domainin varsa sana ufak bir paket hediye ederim )

NaMLu

webmaster.tc
1. Temel: HTML,CSS Yazılım için: PHP veya ASP.NET ( İstersen hazır sistem kullan. WordPress,DLE...vs )
2. Vergiyi sen hosting ve domain alırken zaten ödemiş oluyorsun diye biliyorum.
3. Her site bir web alanı üstündedir. Hosting belirli bir web alanının parçasıdır. Sponsor hosting bulmak çok kolay bu devirde.
4. Bence webmaster webte kendi sorununu rahat halledebilen insandır. :)