• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Adım adım Arama Motoru Optimizasyonu

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

osman

webmaster.tc
Hep program, liste, black hat seo tekniklerinden bahsediyorduk.Şimdi arama motorları için site içi optimizasyonlardan bahsedeceğim.

Arama motorları sitenizi her yönünden inceler.Linkleriniz, içerik, başlık, anahtar kelimeler, H tagları, site haritanız vs…
Adım adım Arama Motoru Optimizasyonu

– Domain :

Domain bana göre çok önemli bir faktör değildir.Bir anahtar kelimenizin domainde geçmesi yinede iyidir.Fakat içeriğinizi kaliteli tuttuktan sonra domainin çokta bir önemi yok.Domain faktöründe asıl önemli olan şey domainin yaşıdır.

– İçerik :

Artık copy-paste ile hit almak hayal oldu diyebilirim.Kaynak belirtmeden sürekli alıntı yazılar ile doldurursanız filtreye girmeniz olası bir durum.Kaynak belirtmeden alıntı yapmanızı önermiyoruz.Özgün makaleler yayınlamanız çok önemli…

- Başlık :

Sitenizin başlıklarını iyi belirlemelisiniz.Burada anahtar kelimeler devreye giriyor.Tüm başlıklara anahtar kelimelerinizden serpiştirin.İçeriklerinize başlık verirken anahtar kelimelerin konunun içerisinde de geçmesine dikkat edin.Başlık koyarken “Ben olsam google’da nasıl aratırdım” diye bir düşünün.Buna göre başlıklarınızı seçmeye çalışın.Açıklama kısımlarına anahtar kelimelerinizi yazmayın.Google’da aratıldığı zaman insanlar açıklamaya baktığında içeriğin ne olduğunu anlamalı.

- H Tagları :

Başlık taglarını içeriğimizde iyi seçmeliyiz.Bu adımı bir örnekle açıklamak istiyorum.Yukarıya baktığımız zaman “Arama Motoru Optimizasyonu” yazısı h1 tagı içerisinde.Bu yazıya baktığımızda içeriği açıklıyorsa doğru seçmişiz demektir.Başlık taglarını uygun yerlerde kullanmalıyız.Sadece h1 tagı kullanacağız diye bir kural yok.Belirginlik önemine göre seçmelisiniz.

- Anahtar Kelimeler :

Anahtar kelimelerimizi abartmadan, içeriğinizin google’da nasıl arandığınıda göz önünde bulundurarak belirleyin.İçeriklerinizde ise anahtar kelimelerinizi dağıtırken işi tadında bırakmanızı öneririm.Fazla anahtar kelime kullanımından filtreye giren tanıdıklarım oldu.Konu içerisinde 3 tane anahtar kelime kullanmak yerinde olacaktır.

– Site içi Linkleme :

Site içi linkleme nedir ? Site içi linkleme sitenizin içindeki diğer sayfalara verilen linklerdir.Bu işlem ziyaretçilerinize ve arama motoru botlarına kolaylık sağlayacaktır.

– Site Haritaları :

örnek Arat

Site haritalarıda site içi linkleme olayı gibidir.Arama motoru botları için sitenizin her yerine ulaşmasını sağlayan araç diyebiliriz.Hızlı indexlenmek için önemli bir etken..