• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Adsense Başvuru

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc

İnternet sitesinden gelir elde etmek isteyen ve bu geliri oldukça güvenilir bir kaynak üzerinden kazanmayı düşünen webmaster arkadaşlar için en öncelikli seçenek Google tarafından sunulan Adsense servisi olmaktadır. Adsense, kabul ettiği kullanıcıların İnternet sitelerinde çeşitli reklamları yayınlatan ve bu reklamlara yapılan tıklamaları baz alarak tıklama başı ödeme yapan bir sistemdir. Peki, Adsense başvuru süreci nasıldır? Nelere dikkat edilmelidir? Dilerseniz, bu soruları tek tek ele alalım.

Adsense Başvuru Hakkında Önemli Noktalar

1. Adsense, her zaman için yeni ve özgün içerikte hizmet sağlayan sitelere öncelik verir. Bu nedenle de, Adsense başvurusu yapacağınız sitenizin özgün ve güncel olmasına önem veriniz.
  2. Google Adsense sayfası üzerinden, sisteme kayıt olmanız mümkün durumdadır. Tüm alanların, eksiksiz ve doğru olarak doldurulması çok önemlidir. Çünkü, ileride o adresinize bir PIN gelecek.
  3. Adsense başvurusu yaparken, daha önce banlanmış olan herhangi bir siteyi tercih etmeme özen gösteriniz. Bu durum, işinizi daha zor bir hale getirebilir.
  4. Başvuracağınız sitenin, herhangi bir illegal ya da telif hakkı ihlali içeren içeriğe sahip olmaması gerekmektedir. Tamamen yasal bir içeriğe sahip olmalıdır.
  5. Başvuru öncesinde olduğu gibi, başvuru sonrasında da onay alınana kadar sitenizin güncel kalması önemli bir husustur.

Yukarıda ki bilgiler doğrultusunda, özgün ve sorunu olmayan siteniz ile; doğru bilgiler vererek başvuru yapar iseniz, onay almamanıza neden olacak herhangi bir unsur kalmayacaktır. Ayrıca, Google tarafından blog hizmeti sunan blogspot.com gibi platformlar üzerinden de kendinize blog açabilir ve bu bloglar üzerinden kısa bir süre özgün içerik girerek Adsense hesabı talep etmeniz de sizlere daha rahat Adsense sahibi olma şansı sunacaktır. Akabinde, üyeliğinizi asıl sitenizde kullanabilirsiniz.

CaddeAktif

webmaster.tc
öncelikle teşekkürler yazı için...
Adsense onaylatmak ayları mı aldı.ne zaman Adsenseye başvursam red cevabı alıyordum. herkes adsense kullanıyor çok para kazanıyorlar zannediyordum... bir gün öylesine bir daha başvurdum bu sefer onayladılar. ama ayları mı alan onaylatmak için o kadar boşuna uğraşmışım. kimi durup duruken ban yiyor kimine pin gitmiyor kimine de az kazandırıyor.

Tevfik

webmaster.tc
Uğur valla yinede ne dersen de piyasadaki en sağlam firma Adsense'dir. Ben başvuru yaptım kabul ettiler hemen benim adıma 3 yıldır başvuru yapıyordum kabul etmiyorlardı, bir başvuru göndereyim dedim normender.com'a babamın adı numarası vb. şeylerle bir baktım ki kabul edilmişim işte şimdi de yazıyor hâlâ inceleniyor diye

inforesim

webmaster.tc
Adsense gibi kazandıran yok olmaz da, Çünkü onun kadar elinde yayıncı - reklam veren ağı bulunduran yok.

En basitinden,

Hangi firma 7 tık için 1 TL verecek ?