• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Adsense Çılgınlığı

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Xspeed

webmaster.tc
Google Adsense reklam ağındaki web sitelerinde kendi reklamlarını vererek para kazandırmaya başladığı günden beri tabiri caizse bir ÇILGINLIK oluşturdu webmaster'larda.

Sebeplerinden en büyüğü ise büyük bir reklam potansiyelinin dönmesi ve yüksek miktarlarda paralar kazanan webmasterleri gören kişilerin ağzının suyunun akması. Fakat işin aslı öylemiydi tabiki "HAYIR"...

Sitenizden para kazanmak istiyorsanız gerçekten kaliteli bir web sitesine sahip olmanız gerekiyor.Yani botlarla içerik çekip , sürekli olarak copy/paste içerikle bir yere kadar gidebilirsiniz özgün olun.

Özgünlük Nedir ?

Özgünlük denildiğinde akla gelen şey şu olmamalıdır.Alıyım bir yazıyı değiştiriyim işte ben özgün oldum.Kesinlikle hayır,buna ingilizce spin deniyor ve neredeyse sizin yaptığınız tam olmasada bir yazıyı spinlemek oluyor.Siz bir konu hakkında fikir üretebiliyorsanız ozaman ÖZGÜN'sünüzdür.

Özgünüm Şimdi Para Kazanıcakmıyım ?

Hayır buda yeterli değil malesef,para kazanmanız için hem özgün içerik gerekli hemde ziyaretçi kitlesi.Bunun ardındanda çok iyi reklam yerleşimi.

Şöyle düşünün siz web sitesinde kaç reklama tıklıyorsunuz ? O kadar iyi yerleşim yapmalısınız ki , hem GOOGLE kurallarını ihlal etmeyeceksiniz hemde ziyaretçiniz sizin reklamlarınıza tıklayacak.

SABIR

İşte altın kelime bu belkide çünkü sabır eden website sahiplerinden oluşsaydı internet,şu anda çöplük milyonlarca web sitesi olmayacaktı.Unutmayın bir günde bir ayda 1 yılda zirveye çıkamassınız her gün düzenli bir iş gibi görün sitenizi ve emek verin size bu işte o zaman PARA olarak geri dönecektir.Planlarınızı uzun vadede yapın ve GOOGLE sizin için bir çılgınlık olmaktan çıksın.

İyi Forumlar

aRiFs

webmaster.tc
Yazınız için teşekkürler fakat yeni başlayan arkadaşlar benim 6 sene önce yaptığım hatayı yapacaklar. Saçma bir konuda bir site açacaklar günde 1 dolar kazanmayı rekor zannedecekler. Bunun yerine böyle başlıklarda biraz daha detaya inmek lazım.

Örneğin; Adsense ile para kazanmanın yolları başlığını tekrar açıp içinde r10'daki bilgilerin aksine zamanında siyahsapkali forumundaki gibi bir ortam oluşturup beyin fırtınası oluşturacak şeyler yazmak lazım. Püf noktaları, google da ilk sıralara gelmek için hangi kelimeleri seçmelerini, çok kazanmanın yollarını anlatmak lazım. Benim okuldan vaktim kalsa kendim anlatıp kendi anlattıklarımıda yeni bir sitede uygulamayı düşünüyorum ama malesef okuldan vakit bulamıyorum.