• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Akıl Danışıyorum Sizlere

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Tevfik

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar, ben normender.com domaini almıştım çoğu kişi bilir belki? Bunun üzerine .net ve .org domainlerini de aldım. 2013 olmadan Bandrollü albüm çıkartacak Norm Ender çok sağlam parçaları vardır dinleyen bilir.

Ender Eroğlu ile görüşüyorum, beni arayacağını söyledi. Ben istiyorum ki ortak işler yapayım kendisi ile sizin görüşleriniz nedir acaba?

Dinlediğiniz için teşekkür ediyorum ..

CaddeAktif

webmaster.tc
aslında iyi fikir güzel gelir elde edebilirsin ama adama fazla güvenilmez senin ile birlikte siteyi yürütür bakar çok ilgi var sonra rest çeker. ama iyi bir proje fan sayfasında konserlerinde normender.com yazması falan güzel olur

Tevfik

webmaster.tc
Amacım para kazanmak tabii, 4 yıl öncesine kadar böyle birşey düşünmüyordum vitaminsiz.Com'u açtığım zamanlarda ama kimse gelen giden olmadı. Kazanamadım da birşey, bende hem gelenler olsun istiyorum hemde kazanmak istiyorum artık. Ali abi(almedya) nın reklamları mevcut sitede ne kazanırsak ortak olacağız. Benim diğer web sitemi de kendisi yönetmektedir, ayrıca teşekkür ediyorum kendisine

inforesim

webmaster.tc
Albümünde site adresini geçirebilir veya Bir şarkı sözünde kafiyeli şekilde geçirebilir.

Tevfik

webmaster.tc
Aynen Official olursa güzel olur, siteyi de yaptırmak isterse kendisi veririm bilgileri reklamları da yerleştiririm. 200 bine yakın hayranı olan sayfası ve 70 bine yakın abonesi bunun üzerine binlerce de arkadaşı var facebookta çok kişiye ulaşır. Benim sadece istediğim şu domainlerin parasını ödemeyim artık her yıl, hostingleri falan

Rapunzel

webmaster.tc
Amacım para kazanmak tabii, 4 yıl öncesine kadar böyle birşey düşünmüyordum vitaminsiz.Com'u açtığım zamanlarda ama kimse gelen giden olmadı. Kazanamadım da birşey, bende hem gelenler olsun istiyorum hemde kazanmak istiyorum artık. Ali abi(almedya) nın reklamları mevcut sitede ne kazanırsak ortak olacağız. Benim diğer web sitemi de kendisi yönetmektedir, ayrıca teşekkür ediyorum kendisine
O senin güzelliğin Tevfik kardeşim ben teşekkür ederim.her türlü yanındayım :D

rapoel

webmaster.tc
Senelerdir yerli ve yabancı pek çok isimle çalışmış biri olarak olacaklar konusunda şöyle bir öngörüde bulunabilirim;

- Bandrollü albüm çıkaracak bir sanatçının mutlaka bir prodüksiyon ve menajerlik firmasıyla anlaşması vardır. Bu firma büyük bir şirket ise web sitesi, albüm kapağı vb. her türlü çalışmayı kendi bünyesindeki ya da anlaşmalı olduğu bir firma ile kendi çıkarlarına yönelik biçimde yaptıracaktık. Hiçbir prodüksiyon firması sanatçısının web sitesi yönetimi dışarıdan bağlantılı olmadığı birine bırakmaz. Sanatçı ne kadar tamam desede bu noktada asıl anlaşma yapman gereken bu firmadır. Sözleşme onların elinde. Bu yüzden resmi site olman çok zor.
- Fan sitesi olarak yürütmen mümkün. Menajerlik firmaları official (resmi) siteleri kendi bünyelerinde ve kontrollerinde yürütseler de fan sitelerini biraz daha esnek bırakırlar. Ancak işin içinde resmi fan sitesi olup, resmi sanatçı sitesinden bağlantı almak olunca firmalar fan sitelerinede pek çok kez karışırlar. Ama şöylede bir durum var, firmalar bu tarz sitelere çok önem verir sanatçının popülaritesinin gelişmesinde ilk aşamada büyük önemi olduğuna inanır. Bu sebeple sizlere sürekli promosyon ürün ve biletler gönderirler (paradan bahsetmiyorum ama). Konserlere çağırırlar, special partylere 3-5 kişi davet ederler aranızdan ve sanatçınız talk showlara katıldığında diğer sanatçılar ile birlikte onu programda en ön sıradan izlersiniz.
- İşin maddi yönüne gelirsek. Resmi fan sitelerinde yapımcı firmadan maddi destek almak zordur fakat elinizde sanatçıya hayran bir kitle bulundurduğunuzu unutmayın. Bunu akıllıca kullanabilirseniz güzel paralar kazanabilirsiniz. Örneğin sitenizde 1.000 adet fan olsa bunlardan en az 200 tanesi koyu fandır. Gidin sanatçınız için kupa bardak, tshirt falan bastırın. Ne kadar maliyeti 20 TL, 200 adet bastırdığınızda bunun maliyeti size adet başına 12 TL e düşer. Siz maliyet fiyatına karsız gibi satarsınız ama indirim yaptırdığınızdan 8x200 den 1.600 TL size kalır. İşin sırrı ben bu işi para için yapıyorum her yerde reklamlar var para kazandırın bana dememektir. Sizde bir fansınız unutmayın.
- Son olarak giderleri karşılama. Konun başında bahsettiğim gibi bazı büyük firmalar tasarım ve bilişim ekibini bünyelerinde bulundururlar. Şayet çalıştığınız firma onlardan biri değilse, -ki muhtemelen değildir. Olsalar bile sizinle ilgilenmeyeceklerdir- aynı sektörden başka benzer firmalara konuyla ilgili sunum göndererek sponsorluk isteyebilirsiniz. Örneğin: Unistyle hosting ve domain sponsoru oluyor sanatçı fan sitelerine. Hatta site konusunda bile yardımcı olabiliyor duruma göre. Ama başvurularınızı ciddi ve işle ilgileneceğinize inandırarak yapmalısınız. Zaten çoğu zaman karşılığında bir şey bile istemeyeceklerdir.