• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Alexa Kodu

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Merhaba Arkadaşlar ;

Bildiğiniz gibi, Bir çok kişi alexa değerlerini yükselmeye yaradığını söylüyor (Ben pek inanmasam da) Her neyse, Sitenize eklemeniz için alexa kodunu vereceğim.

PHP:
<SCRIPT type='text/javascript' language='JavaScript' src='http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=www.webmaster.tc'></SCRIPT>
Sondaki webmaster.tc yazan yere, Kendi sitenizin adresini yazınız ve Sitenizin Footerına ekleyiniz.

Örnek görünümü ekteki gibi olacaktır.

Ekli dosyalar

Çağrı

webmaster.tc
Ben eklemiştim daha önce pek bir katkısı olmuyor gibi.

Ayrıca gözükmesin isterseniz aşağıdaki şekilde ekleyebilirsiniz.
PHP:
<div style="display:none">
<script type='text/javascript' language='JavaScript' src='http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=www.webmaster.tc'></script> 
</div>

proghammer

webmaster.tc
Günlük olarak güncellenen sayfalar için geçerlidir..

Alexa'nın botlarının sayfalarınızı daha sık ziyaret etmesini sağlıyor..

nukeci

webmaster.tc
Ben bir tecrübemi söyliyim. Bir sitemde açtığımdn beri alexa kodu vardı. Site şekle girdikçe bu görüntü beni rahatsız etti ve kaldırdım. Sitem tr 20k dan 1 haftada 46k ya geriledi. Ama dünya sırlamasında bir gerileme olmadı, dahası 2,1m den 1,8m e düştü. Yani alexa nasıl çalışır, doğru mu çalışır, ciddiye alınmalımıdır? Hiç karar veremiyorum.

proghammer

webmaster.tc
Ben bir tecrübemi söyliyim. Bir sitemde açtığımdn beri alexa kodu vardı. Site şekle girdikçe bu görüntü beni rahatsız etti ve kaldırdım. Sitem tr 20k dan 1 haftada 46k ya geriledi. Ama dünya sırlamasında bir gerileme olmadı, dahası 2,1m den 1,8m e düştü. Yani alexa nasıl çalışır, doğru mu çalışır, ciddiye alınmalımıdır? Hiç karar veremiyorum.
Benimde başımdan sizin yaşadığınıza benzer bir durum geçti..

Tr sıralamasında 18K iken bu alexa kodunu kaldırdım 58K üstüne geriledi.. Tekrar yerleştirdim şuan için TR: 8,008 Dünya sıralaması da 1,294,280 ilginç değil mi :)

Tabi bu değerlerin düşmesinde sadece bu kod etkili değil bunu da belirteyim..

NaMLu

webmaster.tc
Bu kod sizi Alexa'da yükseltebilir. Ancak google amcanın çok hoşuna gideceğini sanmıyorum. Çünkü bazı vakitler alexa çok yavaşlıyor bu da js'nin yavaş yüklenmesine sebep olacaktır. Dolayısıyla durup dururken siteniz yavaşlıyacak. Google amca sitenin yavaşladığını görürse napar bilemiyeceğim :) Bu yüzden alexa'ya bu kadar kafa takmayın.

proghammer

webmaster.tc
Bu kod sizi Alexa'da yükseltebilir. Ancak google amcanın çok hoşuna gideceğini sanmıyorum. Çünkü bazı vakitler alexa çok yavaşlıyor bu da js'nin yavaş yüklenmesine sebep olacaktır. Dolayısıyla durup dururken siteniz yavaşlıyacak. Google amca sitenin yavaşladığını görürse napar bilemiyeceğim :) Bu yüzden alexa'ya bu kadar kafa takmayın.
Alexa'yı bu kadar kafamıza takmamıza sebep olanlar utansın.. :mad:

inforesim

webmaster.tc
Bu arada 1 sene önce denediğim yöntem vardı, Alexa düşürmek için. Php halini yazdım, Yarın bakalım alexa ne kadar düşecek :) Eğer düşme olursa, Paylaşırım.