• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Backlink kontrol araçları

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

SeA

webmaster.tc
Ülkemizde de bir çok webmaster tarafından sürekli olarak backlink kontrolü için kullanılan Yahoo bir süre sonra(Yaklaşık 1 yıl önce) Google için çalışanlara hizmet ettiğini düşünerek bu hizmeti sonlandırdı.
Backlink kontrol etmek için çeşitli sitelere yönelen webmasterler büyük bir bocalama yaşadığı için çeşitli siteler-sistemlerde fırsattan istifade ederek backlink kontrol servisi kurdular veya geliştirdiler.
Günümüzde backlink kontrolünü en iyi sağlayan sistemler ücretli olarak kullanıcılara sunuluyor.
SEO için gerekli olan Scrapebox-Majestikseo gibi programların içerisinde ücretsiz olarak sunulan bu özellikleri de ne yazık ki sadece programı satın alanlar kullanabiliyor.

Ücretsiz backlink kontrolü sağlayabileceğiniz siteler:

SMALLSEOTOOLS.COM Site küçük SEO yazılımlarını ücretsiz olarak sunuyor. Backlink Checker bölümüne girerek sitenizin tüm backlinklerini hızlıca görüntüleyebilirsiniz.
Smallseotools backlinklerin anchor text, PR gibi değerlerini de gösteriyor.

OPENSİTEEXPLORER.ORG SeoMoz’un geliştirmiş olduğu link canavarı diyebiliriz. Site ücretsiz backlink kontrolünün yanı sıra domain otoritesi ve sayfa otoritesini de gösteriyor.
Domain aldığınız yerlerin otoritelerini de ücretsiz olarak Opensiteexplorer aracı ile görebilirsiniz.

LİNKDİAGNOSİS.COM Backlink kontrol siteleri arasından adından sıkça söz ettiriyor.
Geliştirdiği eklentiler sayesinde web tarayıcıları ile uyumlu bir şekilde çalışan ve istediğiniz domainin linkini hızlı bir şekilde gözler önüne seren site.

BACKLİNKWATCH.COM Bu site backlink analiz etme siteleri arasında en hızlısı ancak aniden çıkan pop-up’lar canınızı sıkabilir.
Açılan pop-up’ları altlarında bulunan Close… yazısıyla kapatabilirsiniz. Site linklerin Nofollow-Dofollow olup olmadığını ve anchor text’leri de link aldığınız yerlerin hemen yanında gösteriyor.

DİGBACKLİNK.COM
Backlinklerinizin yanında MozRank değerlerini de gösteren site, en altta link aldığınız yerlerin dağılımını grafik olarak gösteriyor.

AHREFS.COM düzenli backlink kontrolü yapabileceğiniz sağlam sitelerden bir tanesidir. Linklerin Com/net olarak dağılımını- anchor text dağılımlarını grafiksel olarak vermesi en büyük artısı diyebiliriz. Ayrıca diğer sitelere göre daha detaylı bilgilere daha hızlı ulaşabilirsiniz. Benim backlink kontrol etmek için kullandığım sitelerden birisidir.

nayna

webmaster.tc
Seo için backlink malum çok önemli. Listedeki siteler de backlink kontrolünü ücretsiz yapıyorlar. Güzel bir paylaşım konusu olmuş. Herkes kullandığı site ya da araçları yazarsa konuyu zenginleştirmiş oluruz.

SeA

webmaster.tc
Seo için backlink malum çok önemli. Listedeki siteler de backlink kontrolünü ücretsiz yapıyorlar. Güzel bir paylaşım konusu olmuş. Herkes kullandığı site ya da araçları yazarsa konuyu zenginleştirmiş oluruz.
WMSTC'nin yeni webmaster araçları çıkaracağı konusunda öneride bulundum, ama bakalım yapılacak mı?

Yapılırsa hep birlikte forumun backlink kontrol aracını kullanırız...

proghammer

webmaster.tc
Ben burada tavsiye ettiğim ve kullandığım Ahrefs.com kesinlikle sağlam ve çalışma mantığı harika..

İstediğiniz herşeye bakabiliyorsunuz..

Aylık ücretli olursanız da daha geniş şekilde ayrıntılı olarak inceleme şansınız oluyor..

Paylaşım için teşekkürker hocam.

SeA

webmaster.tc
Ben burada tavsiye ettiğim ve kullandığım Ahrefs.com kesinlikle sağlam ve çalışma mantığı harika..

İstediğiniz herşeye bakabiliyorsunuz..

Aylık ücretli olursanız da daha geniş şekilde ayrıntılı olarak inceleme şansınız oluyor..

Paylaşım için teşekkürker hocam.
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar... WMSTC güzel bir backlink kontrol aracı yaparsa bunlara gerek bile kalmayabilir...

osman

webmaster.tc
backlink almak cok basit ama araştırıp bulmak lazım ben söylüyorum sora biri çıkıyo ben biliyodum diyo :) konuyu baltalıyo herkes bildine göre paylaşmaya gerek yok sanırım :)

SeA

webmaster.tc
backlink almak cok basit ama araştırıp bulmak lazım ben söylüyorum sora biri çıkıyo ben biliyodum diyo :) konuyu baltalıyo herkes bildine göre paylaşmaya gerek yok sanırım :)
Böyle düşünmemek gerek diye düşünüyorum...
En azından siz de tekrar eski paylaşımcı ruhunuzu ortaya koyabilirsiniz bu forumda olacağını sanmıyorum öyle bir olayın...

Serhat

webmaster.tc
backlinkwatch.com/ Sitesinde backlink aldıgın siteleri sorgularken karşısında rakamlar var. yani OBL yazan yerin altındaki rakamlar. neyi ifade ediyor onlar?

nayna

webmaster.tc
backlinkwatch.com/ Sitesinde backlink aldıgın siteleri sorgularken karşısında rakamlar var. yani OBL yazan yerin altındaki rakamlar. neyi ifade ediyor onlar?
Yukarıda kısaltmayla ilgili şöyle bir açıklama var.

OBL=Outbound Links which means total external links found on backlink giving webpage.
Yani diyor ki backlink aldığın o site ya da urldeki toplam dışarı link sayısı. Yani o siteden sadece senin sitene değil başka sitelere de backlink gitmiş. Bu. Yorum yazarak backlink aldıysan oradaki sayının büyük ihtimali yüksek.