• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Başlıca kurulacak olan eklentiler!

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Silvers

webmaster.tc

Her wordpress kurduğum siteye altta sıralayacağım eklentileri kurarım ve sizlerede öneriyorum. Çoğunuz biliyorsunuzdur ama olur ya bir kaç kişi bilmez yardımımız olsun.

1- Akismet

Her kurduğunuz ve geliştirmeseniz bile aktif olarak işlettiğiniz siteye mutlaka ardı ardına canınızı sıkan spam yorumlar gelecektir. Her wordpress dosyasının içinde gelen ama pek çok kişi bilmediğinden kullanmayan bir eklentidir. Spamları büyük oranda engeller.

2- All in one seo pack

Bildiğim ve kullandığım en iyi seo eklentisi, kullanımının kolaylığı ve sağladığı kaliteli işleve bakılacak olursa değerlendirmeniz gereken bir eklenti.

3- Google Xml Sitemaps

Şuana kadar bütün sitelerimde kullandığım ve müşterilerimin sitelerinde de tercih ettiğim bir eklentidir. Sitemap yani türkçesiyle Site haritası sizin arama motorlarına sunduğunuz bir kolaylıktır. Aslında doğru kullanılırsa yararı çoktur. Acizane önerim footer'de uygun bir kısma Sitemap şeklinde eklemenizdir.

4- Statpress

Piyasada ki bir çok sayaç sitesinden daha iyi sayan ve detaylı şekilde giren çıkan herkesin listesini tutan ve geçmişe dair database oluşturan bir program. Hit kaçırmaması ve sitenizde reklamı olmaması bir artı olarak sayılabilir. Ayrıca kullanımı çok basittir.

Şimdilik bu kadar yazabildim aklıma gelirse ki gelecektir daha da eklerim. İyi kullanımlar.

Onur Sarı

webmaster.tc
jetpack eklentiside gayet hoş aslında benim "kişisel" bloglarımda olmazsa olmazımdır.

Silvers

webmaster.tc
bence içerik başlığa uymamış. başlıca dediğiniz her bloga standart kurulandır. buna wp-pagenavi, wp-postviews, image sitemap, dahil edilmelidir.
Hocam birincisi ekleneceğini söylemiştim fakat sizin dediğiniz pagenavi sayfalamaya yarar bazı temalar bünyesinde zaten bunu taşımaktadır. Postviews ise her sitede kullanılmayabilir, sitemap eklentisi tanıttık, ayrıca siz bloglarınıza seo eklentisi, spam engelleme eklentisi ve sayaç koymuyor musunuz?

Ertuğrul

webmaster.tc
Hocam birincisi ekleneceğini söylemiştim fakat sizin dediğiniz pagenavi sayfalamaya yarar bazı temalar bünyesinde zaten bunu taşımaktadır. Postviews ise her sitede kullanılmayabilir, sitemap eklentisi tanıttık, ayrıca siz bloglarınıza seo eklentisi, spam engelleme eklentisi ve sayaç koymuyor musunuz?
hiçç :)