• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

beni banlar mı?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

seto

webmaster.tc
Şimdi benim bu video sitemde bir çok şekilde video var.Google ödeme yapmaya yakın gelip bana işte telif haklarını aldın mı,ettin mi gibi nedenlerden banlar mı? Hani müzikler falan var ya

alihanca

webmaster.tc
embed koduylamı ekliyorsun yoksa sunucuya mı upload ediyorsun
Çok güzel bir noktaya değinmiş arkadaş. Eğer videoları sunucuya upload ediyorsanız telif hakkı olan videolar için sıkıntı yaratabilir. Öyleki yakın zamanda yaşanmış bir olay var; şarkıcı tarık mengüç mü neydi tam hatırlamıyorum adını ama, o sanatçı videosunun başka sitede kendisinden habersiz yayınlandığı için karşı tarafa dava açmıştı. Embed olarak ekliyorsanız bir sıkıntı olmaz ama diğer türlü hem banlanabilir hem de başınıza iş açabilirsiniz.

Carizmatic

New member
Yok videoları sunucuya yüklemiyorum
Birçok video klip sitesi adsense'den reklam almakta. Sunucu olayını şu nedenle sordum sadece adsense için değil Telif hakkı çok önemli youtube'da bile MUYAP harici profillerin klipleri silinmekte. Bu konuda özenli ve titiz davranırsanız sorun çıkmayacaktır. Ayrıca adsense kurallarını ihmal etmedikçe ban yemezsiniz.

Klip yayınlamak ban sebebi değildir. Ancak sunucuda barındırmak telif haklarına girer.

seto

webmaster.tc
Çok saol üstad.Bana bi arkadaşım bu yüzden banlanırsın demiştide.Heralde en adam akıllı hesap,kitap yapan adsense var.Verdiği parada iyi.Yanlışım varsa düzeltin.

seto

webmaster.tc
Evet en iyisi adsense.
eweet aynı zamandada en zor anlaşma şartları olan firma ama yapıcak bişe yok artık ne yapalım.''Gülü seven dikenine de katlanır'':)

Carizmatic

New member
sunucuya çekmiyorum ama dediğin gibi adsense kullanan film sitesi aradım bulamadım
Adsense'nin belirli kategorileri var herkese eşit sayıda tıklama için eşit sayıda ücret vermemektedir. Film sitelerine ise genelde çok tıklamaya az ücret vermektedir. En azından ben böyle biliyorum. Çünkü film sitesi sahipleri bundan şikaayetçidir. Adsense kişisel bloglar,bilgi kaynaklı siteler için daha yüksek mebla ayırmaktadır. Film sitesi sahipleri hatta 3 kuruşa reklam alıyoruz diye konular açmakta dikkatli araştırma yaparsanız. Piyasada elbette adsense kullanan film siteleri var ama pek yararlı olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca adsensenin film siteleri ile ilgili belli kuralları olması lazım bu konuda destek ekibinden yardım alabilirsin. WMTC adına görüşmelerim sürmekte fakat biraz uzun sürecek gibi anlaşmaya varamadık. Bu nedenle panelinden ticket atarsan net cevaplar alabilirsin.

CaddeAktif

webmaster.tc
Adsense'nin belirli kategorileri var herkese eşit sayıda tıklama için eşit sayıda ücret vermemektedir. Film sitelerine ise genelde çok tıklamaya az ücret vermektedir. En azından ben böyle biliyorum. Çünkü film sitesi sahipleri bundan şikaayetçidir. Adsense kişisel bloglar,bilgi kaynaklı siteler için daha yüksek mebla ayırmaktadır. Film sitesi sahipleri hatta 3 kuruşa reklam alıyoruz diye konular açmakta dikkatli araştırma yaparsanız. Piyasada elbette adsense kullanan film siteleri var ama pek yararlı olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca adsensenin film siteleri ile ilgili belli kuralları olması lazım bu konuda destek ekibinden yardım alabilirsin. WMTC adına görüşmelerim sürmekte fakat biraz uzun sürecek gibi anlaşmaya varamadık. Bu nedenle panelinden ticket atarsan net cevaplar alabilirsin.
reklam storeden aldım reklamı 1tıka 0.01 krş vermiş. yani güvenilir olduğu için adsenseyi seçiyoruz ama hem kazandırmıyor, hemde olmadık zamanda ban atıyor

Carizmatic

New member
reklam storeden aldım reklamı 1tıka 0.01 krş vermiş. yani güvenilir olduğu için adsenseyi seçiyoruz ama hem kazandırmıyor, hemde olmadık zamanda ban atıyor
Birisi 1 kuruş vereceğini söylese bile sen önce kaç takla atacağını hesaplamalısın. Kimse kimseye bedavadan para vermiyor malesef.

Reklam siteleride bu aralar çok sıkı diye tabir edilen kuralları daha da sıkılaştırdılar. Hani bırakın herkese para dağıtmasını para alan bayram ediyor. Adamın para almasına 1 gün kala ban yiyor. Hayır reklam firmasıyla sorunum yok Allah'a şükür kazanıyorum ama durum böyle malesef.. Aza kanaat etme zamanı

CaddeAktif

webmaster.tc
Bir kişi sana 1 kuruş vereceğini söylese bile sen önce kaç takla atacağını hesaplamalısın. Kimse kimseye bedavadan para vermiyor malesef.

Reklam siteleride bu aralar çok sıkı diye tabir edilen kuralları daha da sıkılaştırdılar. Hani bırakın herkese para dağıtmasını para alan bayram ediyor. Adamın para almasına 1 gün kala ban yiyor. Hayır reklam firmasıyla sorunum yok Allah'a şükür kazanıyorum ama durum böyle malesef.. Aza kanaat etme zamanı
haklısın aslında sen hangi reklamı kullanıyorsan. (vermek istemez isen anlarım)

B1ackRam

webmaster.tc
Ben Youtube reklamlarindan kazaniyorum youtube da kanalim var ve kanallarim telif hakki yüzünden bazen banlaniyor bende yeni aciyorum acaba adsense hesabim banlanabilir mi ?

Mamba

webmaster.tc
Filmleri ister sunucularınız da barındırın isterse de başka bir yerden çeksin, Film sitelerin de google reklamları yayınlayamazsınız.