• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Beni de D O L A N D I R D I herif!!!!

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Engineer

webmaster.tc
Bu sözü ne zaman söylerseniz bilin ki, geç kalmışsıznız demektir.
bu noktadan sonra size yardım edebileceğimiz birşey kalmamış diyecek kadar azdır, ama size bu sözü söylememeniz için bazı ip uclarında bulunmak
biraz da olsa yardımcı olmamızı sağlayacaktır.

Yıllar önce yani KO denilen oyunun ilk kurulduğu Türkiye'de yaygın olmadığı hatta oynanmadığı dönemler de KO (Knight Online) oynuyordum, Lvl 60 açılmamış bende de 57 lvl bir "Mage" vardı, neyse lafı çok uzatmak istemiyorum, elimde değerli bir ring vardı Pazara koyup satmaya kalktım, birisi satın almak istediğini karşılığında başka item ler vereceğini sonra da para vereceğini söyledi, bana güvenmediğini ancak önce itemleri vereceğini benimde karşılığında yüzüğü koymamı sonra geri kalanı ve parayı verecğini söyledi ki! birisi böyle dedimi KO da kesin dolandıracak anlamına geliyordur, çünkü acemilik döneminde başımıza çok geldiği için biliyoruz. sonra tradeyi yaptık ama ben yüzüğü koymadım, ikinci için trade attım kabul etmedi yüzüğü koymadın ben seni dolandıracakdım sen beni dolandırdın dedi.

O zaman dank etti kafam!!!! Beni dolandıracak diye ders vermek istediğim adamı aslında ben DOLANDIRMIŞ oldum!!!!

Dedim ki ben Hak yedim Hırsızlık yaptım, bir oyun için bir başkasının parasına el koydum, diye içim içimi kemirdi, o kadar yalvardım geri verim ürünü diye trade attım kabul etmedi, O vicdan azabı o kadar rahatsız etti ki beni, 57 lvl o dönemde gerçek para 500-700 tl ye satılan Mage min şifresini ona PM ile attım oyundan çıktım, o günden sonra o oyuna ne girdim nede daha oynadım.

ÖNCE VİCDAN!

İnsan da vicdan olmalı ki bir başkasını dolandırmamalı veya Allah korkusu eğer bunların ikiside bir adam da yoksa o zaman bir çaresi var böyle adamlarla ticaret yapmayacaksın.. bunu da anlamayacağımıza göre o zmn başka bir kaç alternatif kalıyor

1. Temkinli olmak
2. Yönetimin yaptırım uygulaması
3. Kefil ve Aracı ile işlemi gerçekleştirmek

1 - TEMKİNLİ OLMAK!

Temkinli olmaktan kastım bu tür forum sitelerinde alışveriş yapacağınız kişi hakkında bilgiye sağip olmanız!

a) Başka forumlada ki kullanıcı adları isteyin ve o kullanıcı adları ile diğer forumlardan size işlem mesaj atmasını isteyin, yarın atıcam 10 dk sonra atıcam şifremi unuttum bu bahaneleri kabul etmeyin.
b) Paypal gibi uygulamalar dan ödeme yapın ve kesinlikle GİFT! ödemesi olarak göndermeyin hizmet ödemesi olara gönderin. (Bu tür ödemenin geri isteme hakkı bulunuyor!)
c) Satış işlemlerinizi kesinlikle elden yapmayın, Gittigidiyor veya Ebay tarzı sitelerden satış gerçekleştirin!
d) Trade me bakın Arkadaş listeme bakın deyip işlem gerçekleştirmeyin
e) Bu saydıklarım aşağı doğru sıralanabilinir f,g,h,ı,j,k,l diye ama genel olarak ne anlatmak istediğmi bu 4 başlık anlatmıştır diye umuyorum

2- YÖNETİMİN YAPTIRIM UYGULAMASI

Yönetim yaptırım uygulamasından kastım, diğer başka forumlarda görüyorumşu sıralar, cep telefonu onay ve tc kimlik onay gibi tercihler.

Sitede Ticaret yapacaklar için şu şartlar getirilmeli!

a) Cep telefonu onaylı üyelik sistemi getirilmeli
b) TC kimlik no mecburiyeti
c) Şehir adres ve Sabit telefon zorumluluğu

ve bu bilgilerin doğruluğu özel olarak tayin edilmiş bir mod ile kontrol ettirilmeli.

3- KEFİL ve ARACI İLE İŞLEM GERÇEKLEŞTİRMEK!

Bu tür işlemlerde genelde Tradesi en yüksek, site de açılan yorumlarda herkesin adı ile hitap ettiği veya en eski mod arkadaşlar seçilerek yapılmalı.

a) Mod veya Admin arkadaşların arada aracı olmasını sağlamak işlem o arkadaşın elinden yapılması
b) Forumda eski hatırı sayılı, tanınmış, ve herkesce bilinen kişileri aracı seçmek

Maksadım size yardımcı olmak bir nebzede olsa bu konuyu bugün bir kaç arkadaşın dolandırıldığını gördükten sonra yazdım..
Maksadım yeni dolandırılmak üzere olacaklara faydalı olmak.

Bu konuyu multi yapacağım ki her forumda bir kaç kişide olsa faydalanılacak kişiler olsun..

Sevgilerle...

Ahmet Y.
"Engineer"
Network System Linux Engineer
From : Usa

Auswitch

webmaster.tc
Aslında ''vicdan'' insanı öyle yerlere sürüklüyor ki, istemediği şeyleri bile yaptırabiliyor. Sen sana ''yakışanı'' yapmışsın o kendine ''yakışanı'' yapmış. İnsanlar çift yaratılmıştır unutma ''iyi'' ve ''kötü'' herkes tercihini yapar ya ''ateş'' ya ''cennet''.