• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Bilgisayar mühendisliği..

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

riad

webmaster.tc
Ben bilgisayar mühendilsiği öğrencisiyim, bu sene 2.sınıfta okuyacağım. Bilgisayar alanında deneyimli hocalarıma bir soru sormak amacıyla bu konuyu başlattım.
Mezun olmadan veya olduktan sonra hangi alana yönelmeliyim? ( Yazılım-Network-Donanım ) Bu 3 başlık her ne kadar genele kaçsa da fikirlerinizde olabildiğince özele inerseniz çok sevinirim.

Şöyle bir şey de belirtmek isterim ki, benim şuan için düşündüğüm alan Network- Veri güvenliği.

Yazılım üzerine devam etmen senin gelişim sürecini olumlu etkileyecektir. Tabi eski zamanlarda aile bütçesi yetersiz olduğundan İzmir-Ekonomi Ünv.'de SEO ve Yazılım Uzmanlığı bölümünü okuyamadım. Ancak okuyan arkadaşım şuan Ankara'da tanıdığım vasıtasıyla büroda yazılım üzerine kendisini fark yaratacak derecede geliştirdi ve kazandığı miktar ciddi boyutta. Hakkında hayırlısı olsun,bol şanslar

inforesim

webmaster.tc
En yaygını yazılım gibi görünüyor, Donanım da pek ilerleyebileceğini düşünmüyorum ama Ağ uzmanlarının da maaşı azımsanmayacak seviyede. (Büyük şirketlerde).

ozi.15

webmaster.tc
İçlerinde en geliştirilebilir olanı sana en çok iş imkanı sağlayacak alandır.Bu yüzden bende yazılım üzerine eğitim almanı tavsiye ederim

bykolcuoglu

webmaster.tc
Donanım piyasası şuanda zaten bitmiş durumda çünkü her önüne gelen bilgisayarcı açıp parça satıyor bilgisayar tamiri yapıyor. Network'tun geleceği oldugunu sanmıyorum. Ama yazılım her gecen dakika kendini geliştirdiği için sonu olmayan bir teknoloji olarak görüyorum ve bu yüzden bunun üzerine gitmeni tavsiye ediyorum

riad

webmaster.tc
Günümüz bilgi çağı. En çok para edenlerin başında bilgi geliyor artık. Bu yüzden network alanında veri güvenliğinin oldukça önemli olduğunu ve şuan büyük şirketlerin veri güvenliğini sağlamak için çok fazla yatırım yaptıklarını da biliyoruz. Kafamda bundan dolayı network oluştu.

nurulmac11

webmaster.tc
sakıncası yoksa hangi üniversitedesiniz ? ben de bilg. mühendisliği okumayı düşünüyorum da.

ayrıca ben de yazılım derim. ama bir de hangisi ilgini daha çok çekiyor en önemli kıstas bu olmalı kanımca..

Onur

webmaster.tc
2. sınıfa yeni geçmişsin. Olay zaten burada kopacak. Bu ve üst sınıflar da bu kararı kendin verecek düzeye getirecekler seni zaten.

riad

webmaster.tc
Bir kaç gündür bu konuyu araştırıyorum. Sanırım uzmanlık alanım olarak network olacak.
İkinci planda ise c# ve web teknolojileri düşünüyorum.

egebilisim

webmaster.tc
17 yaşında lise öğrencisiyim ancak yazılım konusunda üniversitedewn sonra yazılımcı olan birine script yazdığımı biliyorum. Yazılımı kendin kapabilirsin. prof. düzeye getirebilirsin. ama ağ- network zor iş.. ( Kendi fikrim )

ByAkman

webmaster.tc
Ben yazılıma 5 yıl önce başladım tamamen kendi çabamla script yazabilir hale geldin. Heves ve azim. Yazılım kolay bir dal bence