• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Bir Çanakkale Rüyası

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

ByLempe

webmaster.tc
Sene 1915 ıssız bi siperin içindeyim üstümden kafirin yakıcı kursunları geçiyor. Düşündüğüm sadece anam, Hiç birşey yok, açım, üşüyorum ama kalbimi ısıtan birşey var vatanım için savaşıyorum.
Sabah oldu o amansız gürültü sona ermişti biliyordum iki tarafta çok yorgundu. cephanemizde yok ama olsun bizim yüreğimizde VATANIMIZ VAR
.

Yeni Bölümler Eklenicektir

2. Bölüm;

Müharebe zamanı gelmişti düşmanla çarpışmaya başladık son gucumuzle saldırıyorduk. Bayağ bi zaman gecti aradan, omzumda hafif bir acı vardı. Etraf çok karanlık yerde yatan cesetler bir anda irkilmiştim, arkamdan gelen bir sese döndüm kafama gelen silah dipciğiyle yere yıpğıldım yarı baygın sürüklenerek biyere götürülüyordum..

3. Bölüm;

Bitkin düştüm artık hiç dermanım kalmamıştı, Getirildiğim yer bir Rum karargahıydı beni büyük bir çadıra götürdüler, Eski salaş bir tabureye oturttular. Söylenenlerden bişi anlamıyordum, Komutanlardan biri benimle konusmaya basladı. Bana nerelerden saldıracagımızı soruyordu,
komutan dmitras;
- pis osmanlı nereden saldıracak sınız?
- Söyle çabuk...

Ben;
- Tühhh, Canımı al pis kafir
- değil size bişi anlatmak tırnağımı kıymam

komutanın silah dipciğini suratımda hissettim, Bayılmısım...

4. Bölüm;

Uyandım ve bir zindandaydım, her yer çamur içinde fareler, böcekler aradan beş dakika gecmişti içerden sesler geliyordu buraya gelen biri vardı. Bİ asker beni kontrole gelmişti zincirleri kontrol edip gitti yarım saat sonra askerler beni tekrar komutanın yanına götürdü;

komutan dmitras;
- Konuşmayacagını biliyorum siz osmanlılar ülkenizi satmazsınız.
- Ama sana bir servet ve özgürlüğünü vere bilirim bizimle iş birliği yaparsan tabikide

Ben;
- Biz namusumuzu şerefimizi parayla satmayız
- hele senin gibi bir köpeğe boyun eğeceğime öldür beni daha iyi

Komutan dmitras;
- Bu adamı esir kamyonuna koyun ve esir kampına götürün
- bu pisliği öldürmücem kölem yapıcam Hahahahha

Yine sürüklenerek kamyona karga tulumba koydular aklıma annem kardeşlerim geliyordu
hic aklımdan cıkmıyor muharebenin ilk zamanları anamdan aldığım mektup;

Ey oğlum !

seni çok özledik gömleklerini koklar oldum oğul, hasretin canımı yakıyor
baban olsaydı seninle gurur duyardı
mehmedim kınalı kuzum dikkat et kendine
öcümüzü o soysuzlardan al oğlum babanın kanını yerde koma

Anan ağlıyor mehmedim
hasretin gönlüme ağır geliyor
kardeşlerin yavuklun seni bekliyor
gel canım oğlum kınalı yavrum .........

Ah canım anam nede severdi saçlarımı oksamayı, derdemez kamyon hareket etti....

5. Bölüm;

Yolda verdiğimiz molalarda kaçmaya çalışsamda başarılı olamadım namussuzlar, beni ellerinden kacırmamak icin gözlerini benden ayırmıyorlardı ve korktugum basıma geldi Yunanistandaki esir kampına getirilmiştim, içerisi perişandı. İnsanları hali çok kötüydü zalimler...

bir mahsene kapatıldım içeride bir kac bitkin adam vardı... Köşeye oturdum birisi yanıma yaklastı...

cleon;
- merhaba ben cleon..

Şaşkınlıkla...

Ben;
- merhaba dilimizi nerden biliyorsun?

Cleon;
- Ben istanbulda devşirmeydim bir savaşta esir düştüm.
- Peki sen ne arıyorsun burada ?

Ben;
- Vatanımı savunurken esir düştüm ve buradayım
- Buradan kacmam lazım..

Cleon;
- Çok denedim ama bir yolunu bulamadım

Ben;
- Her şeyin bir çaresi vardır...

6. Bölüm;

Günler geçmekteydi artık takatım kalmamıştı, cleon la beraber onların zalimliklerine karsı koymaya güçlü durmaya calısıyorduk, taş ocaklarında calısıyorduk hastalandım ve kampın revirine kaldırıldım işlerine lazımdık adam kaybetmek istemiyorlardı. Yatakta yatarken gözlerimi araladım karsımda dünya tatlısı bir bayan vardı, okadar tatlıydıki o an her şeyi unuttum ne köle oldugumu ne onca agrıyı, sızıyı.

Alena;
- Neyiniz var ?

Ben;
- Bilmiyorum yan tarafımda bir ağrı var.

Alena;
- Acın bir bakayım...

O an yarama dokundugunda zanki bana ilaç gibi tesir ediyordu, gözlerine kilitlenmiştim..

Alena;
- yaran cok kötü
- Seni burada tutmamız lazım

Ben;
- Ben bir esirim hanımefendi.

Alena;
- Ne olursanız olun insansınız
- Ve bi okadarda kuvetli namınızı duydum coğu kez kacmaya yakınlaşan tek insanmışsınız.

Ben;
- Evet bir gün kurtulacağım bu lanet olası yerden.

Alena;
- Bunu düşünmenin zamanı değil yaranızı iyi edelim.

Yarama pansuman yapmaya basladı ve oakdar güzeldiki, Onun gözlerinden ayrılamıyordum marmara denizi gibiydi masmaviydi....

7. Bölüm;

Alenayla git gide yakınlasmıstık, Ama artık iyi olmustum yine taş ocagına dönmem gerekiyordu alenayla vedalasmamız zor olmuştu. tas ocagına geldiğimde beni çokta iyi şeyler beklemiyordu cleon ben yokken kaçmaya kalkısmış ve vurularak öldürülmüştü, bu cehennemden kurtuluşum yok gibiydi. Cleonun ölümünün üsütünden aylar gecti şartlar iyice zorlasıyordu, bizimkiler her cephede yunanları bozguna ugrattıkca onlarda bize kötü davranıyordu. Birgün özel bir mektup geldiği söylenmişti bana mühürlüydü, açtığımda alenadan geldiğini anlamıştım kokusu hala burnumda.

Sevgili Mehmet!

Gittiğin günden beri seni arıyor gözlerim, seni özledim bahçede gezdiğimiz günleri seninle gülüp konustugumuz zamanları bile özler oldum,
Yaşantıma bakıyorumda seninle yeniden doğmuş gibiydim, çoğu kez seni ziyaret etmek istedim ama izin alamadım hep kapıdan döndüm,
son olarak seni oradan kurtarmak için bir plan yaptım...
ve bir kaç kişiyi devreye sokarak sana bu mektubu yolladım
senden hastalanmanı ve revire yollanmanı istiyorum
buraya geldiğinde seni kurtarmak için yaptıgım planı anlatacağım...
Sevgiler Alena...

mektuptan 1-2 gün sonra hastalanma bahnesiyle revire gönderilmek istendim ama göndermediler son care olarak tas makınasında kolumu kırdım ve revire yollandım...

inforesim

webmaster.tc
Bence, Çanakkaleyi en güzel anlatan şey ;

[mp4]http://botcunuz.com/video/onemli-gunler/canakkale/canakkale.mp4[/mp4]

Not : Bu arada devamını bekliyoruz :)

ByLempe

webmaster.tc
Devamı Gelicek :) çanakkale dışında farklı varyasyonları olan bir hikaye kendim tarafımca yazılmaktadır.

inforesim

webmaster.tc
"pis osmanlı", "konuşmazsın biliyorum" vb. bunlar gerçek de olamaz üstadım :) Kişinin psikolojisini etkilememek amaçlı söylenmeyecek sözlerdir bunlar. Biraz daha iyi kurgularsanız, Daha iyi olabilir. Yani karşı düşmanıda akıllı sinsi gösterin.

ByLempe

webmaster.tc
"pis osmanlı", "konuşmazsın biliyorum" vb. bunlar gerçek de olamaz üstadım :) Kişinin psikolojisini etkilememek amaçlı söylenmeyecek sözlerdir bunlar. Biraz daha iyi kurgularsanız, Daha iyi olabilir. Yani karşı düşmanıda akıllı sinsi gösterin.
belirli bir bölüme kadar yazmıstım zaten hocam anlık yazılıp paylasılan bir hikayey di derlenip düzenlenmedi emin olun içinde bir çok değişmesi gereken yer vardır amaç doğallığı korumak anlatımı korumak