• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Bir Forum Açmak İstiyorum.

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Uem

webmaster.tc
Gerçekten bir forum açmak ve başarılı bir şekilde ilerletmek istiyorum. Ancak uzmanı olduğum alan yok. Genel forum çok.

Php Fusion sistemi ile bir site kuracağım. Aklımda Otomobil üzerine bir forum var.

Yada herkesin herhangi bir konuda fikir almak için,tercih yaptirmak veya bilgi almak için soru cevap sistemi kuracağım.

UmutcanHayır

webmaster.tc
otomobil forumu suanda yok galiba.

yenilik yapmış olursunuz .

gerçekten emek harcarsaniz tutulacağını umuyorum .

Uem

webmaster.tc
otomobil forumu suanda yok galiba.

yenilik yapmış olursunuz .

gerçekten emek harcarsaniz tutulacağını umuyorum .
ben php fusion kurmayı düşünüyorum ama sistem hakkında bilgim yok. sizce uygun olur mu? anketler,ilanlar vs. olabilir mi?

DWather

webmaster.tc
kardeş, bak. Forum'u açmadan önce biraz bilgi edin, edin yani, bilmiyorum diyerek girme işin içine. Bir problem yaşayıp rezillik yaşama sonra ileride. Ayrıca biraz edinmiş olursan hem nasıl bir yol izlemen gerektiğini de az çok biliyor olursun.

Uem

webmaster.tc
kardeş, bak. Forum'u açmadan önce biraz bilgi edin, edin yani, bilmiyorum diyerek girme işin içine. Bir problem yaşayıp rezillik yaşama sonra ileride. Ayrıca biraz edinmiş olursan hem nasıl bir yol izlemen gerektiğini de az çok biliyor olursun.
ya kurmayı herşeyi biliyorum. ama tasarım ve kodlama yok bende.. vbulletin,smf,mybb herşeyi kullandım. php fusion denemeyi düşünüyorum ama olur mu bilmem..

DWather

webmaster.tc
ya diyelim açtım siteyi, ne paylaşacaksın ? sağdan soldan kopyala yapıştır mı yapacaksın ? Senin gibi bu kafayla açılacak onlarca binlerce forum sitesi var. Kaç tanesi adını duyurmuş bir baksana. Bu yüzden edin diyorum, o zaman kendi özgün içeriğini kendin yazabilirsin, kendi farkını kendin koyabilirsin. Gidip de bir forum sitesinden bir parça ötekinden bir parça alarak ne kadar bir başarı elde edebilirsin bundan bahsediyorum ben.

Uem

webmaster.tc
ya diyelim açtım siteyi, ne paylaşacaksın ? sağdan soldan kopyala yapıştır mı yapacaksın ? Senin gibi bu kafayla açılacak onlarca binlerce forum sitesi var. Kaç tanesi adını duyurmuş bir baksana. Bu yüzden edin diyorum, o zaman kendi özgün içeriğini kendin yazabilirsin, kendi farkını kendin koyabilirsin. Gidip de bir forum sitesinden bir parça ötekinden bir parça alarak ne kadar bir başarı elde edebilirsin bundan bahsediyorum ben.
hee o mesele iyi de ben otomobil üzerine forum açacağım. insanların bilgi,deneyimlerini paylaşacağı,danışacağı,soracağı bir platform. öyle kopyala yapıştır olmaz ki bunda:)

DWather

webmaster.tc
pekala madem, sen başla sana yardımcı oluruz biz teknik problemlerde :)

Uem

webmaster.tc
pekala madem, sen başla sana yardımcı oluruz biz teknik problemlerde :)
işte bu sebeple hiç kullanmadığım php fusionu mu yoksa vbulletin 3.8 mi kullanayım die düşünüyorum. php fusion la ilgili hiç bilgim yok. araştırıyorum,kurcalıyorum ama olmuor:)

inforesim

webmaster.tc
hee o mesele iyi de ben otomobil üzerine forum açacağım. insanların bilgi,deneyimlerini paylaşacağı,danışacağı,soracağı bir platform. öyle kopyala yapıştır olmaz ki bunda:)
Boş bir foruma o insanlar gelmez yanlız, O alanda kaliteli makaleler bilgiler paylaşmalısınız. Ardından biraz da seo ya para harcayıp, Kelimelerde çıkmanız gerekir. Ondan sonra bir potansiyel oluşturursunuz.

DWather

webmaster.tc
bir sefer ben deneyeyim demiştim bakayım ne oluyor, kapatmışlardı :) şimdi nasıldır bilmem, ayrıca emek hırsızlığı bir yerde de :/

forum için mybb kullan
mesela ben 3 hafta sonra bir webmaster forumu kurmayı düşünüyorum.
Mybb Kullanacağım Forum İçin

UmutcanHayır

webmaster.tc
Evet haklısın fakat denemesinde yarar var .

DWather

webmaster.tc
Tabii ki de deneyecek. Fakat biraz edinmesi yönünde teşvik olur diye düşünmüştüm ben de :)

ama donanımhaber sitesi tarzinda birşey omlasini istiyorum. mybb de çok özellik yok sadece forum değil başka şeylerde olsun istiyorum.
Mybb seo,grafik yönünden gayet iyi ve geliştirilebilir mesela sen bir anket sistemi yazıp rahatça mybb ye eklenti olarak gömebilirsin