• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Bir sayfada kaç tane h1 h2 h3 etiketi bulunmalıdır ?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

ctis

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar,

Şu sıralar en çok aklıma takılan sorulardan birisi budur. Konuya hakim arkadaşların fikirlerini merak ediyorum. Soru açık :

Bir sayfada SEO kriterleri açısından kaç tane h1, h2, h3 etiketi bulunmalıdır ? Fazla ya da az bulunmasının SEO açısından artı eksileri nedir ?

Teşekkürler

GüçNet

webmaster.tc
Benim bildiğim kadarıyla google <h> ( başlık ) taglarına önem veriyor. Aslında bu çokta mantıksız bir durum değil. Sonuçta yazdığımız bir makaleye tutup ta <p> tagı işle başlık yazarsak bu anlamsız olur. Google bizden olması gerekeni istiyor sadece.

inforesim

webmaster.tc
Ben zamanında bir seo uzmanına sormuştum, Zaten h3 filan kullanılmıyor genelde sadece h1 -h2 kullanılıyor. h1 1 adet, h2 de 2 yi geçmesin demişti.

+ Bunları kullanırken sırayla gidilecekmiş, Yani h1 - h2 diye. h2-h1 olmuyor.

h1 konu başlığında, h2 de 2.başlık da kullanabilirsin. + h1 taglarını sabit değerlere vermeyeceksin.

Yani yeni videolar yazısı h tagı içeremez. (Sabit bir sütün olarak düşünürsek)...

ctis

webmaster.tc
Ben zamanında bir seo uzmanına sormuştum, Zaten h3 filan kullanılmıyor genelde sadece h1 -h2 kullanılıyor. h1 1 adet, h2 de 2 yi geçmesin demişti.

+ Bunları kullanırken sırayla gidilecekmiş, Yani h1 - h2 diye. h2-h1 olmuyor.

h1 konu başlığında, h2 de 2.başlık da kullanabilirsin. + h1 taglarını sabit değerlere vermeyeceksin.

Yani yeni videolar yazısı h tagı içeremez. (Sabit bir sütün olarak düşünürsek)...
Aradığım cevap buydu :) Arkadaşlar haddime değil ama bu tarz ince detayları es geçmemenizi öneririm, ufak değişikliklerle büyük sonuçlar elde etmeniz mümkün.