• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Birinci Öğretim'de Harçlar Kaldırıldı !

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, üniversitelerde birinci öğretimde harçların kaldırıldığını açıkladı

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, birinci öğretimde harçların kaldırıldığını belirtti.
AYRINTILAR GELİYOR...

Hadi hayırlı olsun öğrenci kardeşlerimize :rolleyes:

proghammer

webmaster.tc
Açık Öğretim Harç Ücretleride kaldırılmıştır..

2. Öğretim Öğrencileri harç ücretlerini ödemeye devam edecekler..

Öğrenci kardeşlerime hayırlı olsun..

Star

webmaster.tc
neresi iyi oldu ya. 2.egitimler ne yapacak :D bize de bişeyler yapsaydı bari.

proghammer

webmaster.tc
Ayrıca benım gıbı 4. üniversite okuyanlar 1. den sonra tekrar okuyanlar da harç ücreti vermeye devam edecekler :D

Bir faydası olmadı sadece çaylaklar için iyi bir yenilik oldu..

Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Toplantı sonrasında “müjde” olarak açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bugün bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti. Arınç, şöyle konuştu: “Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”
Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete'de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

ByAkman

webmaster.tc
Biz paşa paşa 500 liramızı vermeye devam edelim böyle. Ama verdiğimiz paranın karşılığını almaz isek sorarım sizlere

NaMLu

webmaster.tc
Açıkçası 1. öğretimde ki arkadaşlarım için sevindim. Gayet güzel bir haber ancak 2. öğretimden alınan paraya indirim yapılması gerekiyor. Aksi taktirde partinin adının göz boyamak için öyle koyduklarını düşüneceğim. Bize ( 2. öğretim öğrencilerine ) 2. sınıf muamele yapmanın hiç bir anlamı yok.

bykolcuoglu

webmaster.tc
2. Öğretimin suçu ne abi ? Naptık biz size ? Biz niye ödüyoruz ? Nerde Adalet Nerde Eşitlik ? :D :D

NaMLu

webmaster.tc
2. Öğretimin suçu ne abi ? Naptık biz size ? Biz niye ödüyoruz ? Nerde Adalet Nerde Eşitlik ? :D :D
Aslında bir yerde haklılar sonuçta hocalar devlet memuru ve fazladan mesai yapıyorlar. 5'ten sonra çalışmak zorunda değiller. Ancak burada çok büyük bir eşitsizlik var. En azından bizden alınan parada indirime gidilmesi gerekiyor. Çünkü benden 1.500 tl alınırken 1. öğretimden 500 tl alınıyor. Ben 3 katı para veriyorum. Üstüne üstlük diplomalarda farklı.

GüçNet

webmaster.tc
ben ikinci öğretim öğrencisiyim her yıl 1400 liraya yakın harç ödüyorum. herkes sanıyor ki 2. öğretim öğrencileri zengin diye akşam gitmek istiyor ama benim gibi binlerce öğrenci öğlen çalıştığı için 2. öğretim programını tercih ediyor. Devletin uyguladığı bu politikayı şiddetle kınıyorum. 1. öğretimlere de hayırlı olsun diyelim.

bykolcuoglu

webmaster.tc
Aslında bir yerde haklılar sonuçta hocalar devlet memuru ve fazladan mesai yapıyorlar. 5'ten sonra çalışmak zorunda değiller. Ancak burada çok büyük bir eşitsizlik var. En azından bizden alınan parada indirime gidilmesi gerekiyor. Çünkü benden 1.500 tl alınırken 1. öğretimden 500 tl alınıyor. Ben 3 katı para veriyorum. Üstüne üstlük diplomalarda farklı.
Kesinlikle haklısın. en azından indirime gidilmesi lazım..