• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Calısan Wp Film Botu

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Ademcan52

webmaster.tc

Öncelikle Sunu Soylım ; Botu 1 Aydır Kendı Sitemde Kullanıyorum..

Film izlediğiniz siteler genelde wordpress alt yapısını kullanmaktadır. Site sahipleri tek tek filmleri eklemek yerine otomatik olarak yaptırmak isterler. Bunun için bazı kodlamalara ihtiyaç duyarlar. İşlemlerin kendiliğinden yapılması bot ihtiyacını ortaya koyar. Botlar kodlamalar sonucu ortaya çıkan, sizin yaptığınız işlemleri belirli zamanlarda denetleyen-yapan sistemlerdir. Film sitesi olan arkadaşlar için burada bot paylaşacağım. WordPress sitemi ile çalışmaktadır.

WordPress Film Botu Kurulum

Aşağıda indirme adresini verdiğim dosyaları bilgisayarınıza indirin.
public_html/wp-content/plugins/ klasörünün içine atın.
Admin paneline girin, login olun.
siteniz.com/plugins.php adresine girin(yani eklentiler bölümüne)
Film botu eklentisini aktifleştirin.
Sol menüde “sinedevi” adında sekme oluştuğunu göreceksiniz.

Buraya kadar yüklenme/aktifleştirme bölümünü yaptık. Veri tabanına ve dosyalara kayıt yapacağı için bazı chmod izinler vermemiz gerekiyor. Resimler de çekileceği için klasör yolu belirleyeceğiz.

FTP’ye bağlanın.
public_html klasörüne girin.
resimler adında klasör oluşturun.
chmod ayarlarını 777 (Bunun için klasöre ftp programınızdan sağ tıklıyorsunuz, Dosya İzinleri diyorsunuz. Karşınıza çıkan pencerede 777 yazıp onaylıyorsunuz)
Şayet kullanmış olduğunuz FTP programı yoksa en iyi ftp programı konusuna göz atabilirsiniz. Filezilla öneririm. İşlemin gerçekleşmesi için karşıdan beklenen bazı özellikler vardır. Örneğin tema desteği. Aşağıdaki temaları kullanan sitelerden rahatlıkla filmleri çekebilirsiniz

WordPress Film Botu Uyumlu Temalar

Tahamata v1-v2-v3 sürümleri
Cinemovie v2
Bytema v1-v2 sürümleri

İndirme Linki Ekte dir

Ekli dosyalar

Ademcan52

webmaster.tc
Gule Gule Kullanın Elımde 2-3 tane daha var onları da paylasıcam takıpte kalın... hepsı yenı denendı ve calısır durumda

bysasa

webmaster.tc
ben bu güne kadar çalışan sağlıklı bir bot göremedim açıktan dağıtılan inşallah bu çalışıyordur ..

teşekkürler...

sefara

webmaster.tc
benim sitedeki flim botlari patlamaz bunlar patlaya bilir :( sefaselim.com kisisel webmaster