• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

com.tr Domain Almak

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Evrensel olarak sunulan domainleri, herhangi bir domain satış firmasından alabilirsiniz. Lakin, ülke uzantılarına sahip domainleri almak için, o ülke tarafından belirlenmiş prosedürlere ve belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Bu aşamada, com.tr uzantılı domain satın alabilme hususunda iki seçenek vardır.

1) İsim Soyisim için .com.tr domain almak

Bu seçenek oldukça basit bir seçenektir. Çeşitli domain firmalarından ya da nic.tr üzerinden sadece kimlik fotokopiniz ile, adınız ve soyadınıza uygun olarak alan adı alabilirsiniz. Örneğin; www.adimsoyadim.com.tr şeklinde.

2) Herhangi bir marka için .com.tr domain almak

Zahmetli olan aşama budur. Eğer, ticari amaç güden tüzel kişi ya da kuruluş iseniz aşağıda ki belgelere sahip olmanız gerekmektedir.

• Faaliyet belgesi ya da ticari sicil kaydı,
  • Patenti alınmış herhangi bir marka adına belge,
  • Ticari sicil gazetesi ya da sicil tasdiknamesi,

Yukarıda ki unsurların dışında, aşağıda ki belgeler ve amaçlar doğrultusunda da .com.tr uzantılı domain alınabilir;

• Marka başvurusu sonucunda, markanıza özel .com.tr domain uzantı alabilirsiniz.
  • Bulunduğunuz bölge adına belediye başkanı imzalı bir belge ile .com.tr domain alabilirsiniz.
  • Otel ya da tatil köyleri,
  • Televizyon programları ya da film adları,
  • Diğer makalar ve özel kuruluşlar,
Sahip oldukları belgeler ile alanlarına uygun olarak .com.tr domain alabilirler.

Bu konuda daha detaylı bilgiyi ve domain kayıt işlemlerini doğrudan nic.tr üzerinden daha rahat yapabilirsiniz.

Tevfik

webmaster.tc
Ben Tevfik.Com.TR için kimlik fotokopimi falan gönderdim, nic.tr kabul etmedi.

Esermax

webmaster.tc
Ben kullanıyorum yd gen tr - yahyadincer com tr güzel konu tşkler...

inforesim

webmaster.tc
Ayrıca 2 ismi olanlar,

Örnek kişinin ad soyad : a b c

Burada a ve b 2 isim oluyor. Adam isterse

abc

İsterse

ac

İsterse

bc şeklinde alabiliyor.