• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Cpanel Database Oluşturma (Resimli Anlatım)

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
İlk defa Cpanel host kullanan arkadaşlara, Yararlı olması için bir doküman hazırlayayım dedim :). İlk olarak, Cpanele giriş yapıyoruz.

Giriş yapabilmek için ise siteadresi.com:2082 veya siteadresi.com:2083 portlarını deneyin. Doğru port ile Giriş yaptığınız da, Karşınıza alttaki gibi bir ekran gelecektir (HTTPS onaylı ise Gelmez), Bu ekranda Yine de Devam Et diyoruz (Chrome Kullanıyorum).

Ardından giriş ekranı karşımıza gelecektir, Bu ekranda ise Bilgilerimizi yazarak "Log in" diyoruz.

Şimdi Cpanelimize giriş yaptık, Benim Cpanel ingilizce, Türkçe olanlar resimlere bakarak ayak uydurabilirler. İlk olarak, Alttan Database bölümünden "MySQL® Database Wizard" tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ilk ekranda, Database adımızı yazıyoruz ve Next Step diyoruz..

Database isim yazma bölümünü geçtik den sonra ise Bu bölümde Database Kullanıcı adımızı ve Şifremizi yazıyoruz. Şifreniz de abuk subuk karakter kullanmayın, Kullanacağınız scriptte hataya neden olabilir. Bu bölümden sonra Create User diyoruz.

Son adım olarak da, ALL PR... bölümünü işaretliyoruz ve Tüm seçenekleri seçmiş oluyoruz. Buradan sonra da Next Step diyoruz ve Databasemizi Oluşturmuş Oluyoruz.

Database oluşturma işlemimiz bitince, Aşağıdaki gibi bir ekran bizi karşılayacaktır.

Bir başka anlatım da görüşmek üzere :)

Database Yüklemek İçin : http://www.webmaster.tc/cpanel/cpanel-database-yukleme-resimli-anlatim-4283.html#post22908