• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Cpanel mi Plesk mi yoksa Webmin mi?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

sezginex

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar,

Ben yeni dedicated sunucu alacağım. Sunucuyu alırken ücretsiz
-Plesk 8.6 (Windows) 100 domain lisanslı kontrol paneli

-Directadmin (Linux) sınırsız domain lisanslı kontrol paneli

Hangisini seçiyim? Yada başka Cpanel verecek başka sunucu mu bulayım? Görüşleriniz nelerdir?

inforesim

webmaster.tc
Tabi ki cpanel, Tartışmaya gerek dahi yok :) En çok kullanılan ve Alışan cpanel ve Bence daha estetik.

Esermax

webmaster.tc
Hocam cpanelin yerini hangi sistem almışki cpanelden iyi bir sistem varsa banada syle bende geçim hemen :)

cayocagi

webmaster.tc
dostum cpanele para vermek istemiyorsan kloxo'yu öneririm. centos hosting in a box diye arat, sunucuna kur yanlış hatırlamıyorsam http://IP_ADRESI:7778'den bağlan kullanıcı adı admin pass admin

cpanel'e alternatif olabilecek bir bu var bir de easy hosting panel, bu ikincisini türk bir arkadaş yazıyor. Oldukça iyi. ikisi de bedava

cayocagi

webmaster.tc
kloxo'nun Türkçesi var mı? Varsa yada yoksa nereden indirebilirim ben onu?
onu tam bilmiyorum, internette olduğu yönünde yazılar var. Kloxo kurulumunu şuradan okuyabilirsiniz: http://wiki.lxcenter.org/Kloxo+Installation+Guide

Yalnız benden bir tavsiye, eğer linuxtan çok anlamıyorsanız hiç bulaşmayın, baya bir başınızı ağrıtır. Ben de bir hafta kadar önce böyle bir tercih yapmak durumunda kaldım, önce kloxo'yu seçtim ancak lighttpd desteğinde sorunlar çıktı, siteleri tam göstermedi vs. bunun üzerine githubda vps kurulumu için scriptler var onlardan birini yükledim. Şu anda sunucuda nginx+php5+mysql var, bir de yalnızca yollama amaçlı smtp var. max 150 mb ram yiyor bu konfigürasyon, domain ekleme filan hepsi baya basit bir şekilde shellden yapılıyor. Bu tabi yalnızca kişisel kullanacaksanız sunucuyu geçerli olur. Hosting satacaksanız pek bir işe yaramaz.

ECLiPSE

webmaster.tc
serverde kullanım acısından kloxo yu öneririm ücretsiz olanların içinde en iyisi tabi centos server için eğer ubuntu kullanıyorsan ubuntu için en iyi ücretsiz EHCP tavsiye ederim.kurulumlarında sıkıntı yasarsan yardımcı olabilirim

aradigimnet

webmaster.tc
Kloxo Panel Üstüne Tanımam. Linux ve Centos 5.x Birebir. Kesinlikle BEDAVA VE SINIRSIZ isteyenlere Tavsiyemdir Kloxo 1 Yıldır Kullanıyorum Ve Kullanmayada devam edeceğim... Sorun yaşıyanlara yardımcı olabilirim.

Aylık 30 TL vereceğime Aylık 30 TL ye yeni bir vps alırım. Param cebimde kalır.

Cpanel Firmalar için birebir eywl. Ama Kişisel bazda takılanlar için KLOXO ötesi yok.

MDKURUM

webmaster.tc
Ben uzun zamandır CPanel kullanıyorum. Arkadaşlarında dile getirdiği gibi; "CPanel'i tek geçerim."

jinkazama

webmaster.tc
Ben sunucu kiralayacağım zaman ilk yaptıklarım.
1)debian kurdurmak
2)webmin
alışkanlık ne yaparsınız ;)