• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

DMOZ Nedir? Ne kadar önemlidir?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

BySeco

webmaster.tc

Günümüzde arama motorlarının en çok değer verdiği dizinlerden birisi de DMOZ olarak bilinir. Tamamen yasal içerikten oluşan ve sadece yasal içeriğe sahip siteleri listeyelen DMOZ açık dizin projesidir. Dünyada en sağlıklı ve güvenilir dizin olarak bilinir. Ancak sitelerinizi DMOZ listesine aldırmak o kadar da kolay değildir. Çok zahmetli ve uzun süren bir dönem geçirmeniz gerekebilir. Çoğu site sahibi aylarca başvurusunun cevabını bekler ve sonuç hüsrandır. Çünkü DMOZ bu siteleri detaylı olarak en iyi şekilde inceledikten sonra kararını verir ve başvurunuzun cevabını size gönderir. Bu süreç 2 hafta ile 2 ay arasında sürebilir.

DMOZ için sitenizle ilgili her şey önemlidir, sitenizin tasarımından tutun da ziyaretçi için faydalı mı, sitedeki yazılar özgün mü vb tüm konularda araştırma yapar. Ancak tüm bu sorgulamalara karşın çok kaliteli ve faydalı bir backlink sahibi olabilirsiniz. DMOZ dizininin PageRank değeri 8 olduğu ve dünyanın en kaliteli dizinlerinden olduğu için çok kaliteli bir backlink sahibi olursunuz, tabi başvurunuz onaylanırsa. Başvuru sırasında kategori seçimine de dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatayım.

DMOZ sitenizi dizine eklerse bu arama motorları gözünde de sitenizi güvenilir kılar. Arama motorları size güvenir ve size avantaj sağlayabilirler. Ayrıca DMOZ dizinine eklenmiş bir siteyi satarken de ekstra bir avantaj olarak karşınıza çıkar. Bu dizine ekli siteler daha çok tercih edilir ve saygı görür. Kısacası DMOZ yasal bir siteniz ve özgün bir içeriğiniz varsa mutlaka başvuru yapmanız gereken bir dizindir.

proghammer

webmaster.tc
DMOZ artık yasal olan olmayan bütün sayfaları eklemeye başladıgı günden bu yana gözümden düştü..

Hatta bir ara yazarların para karsılıgı sayfaları eklediğini de hatırlıyorum.
Dmoz devri eskidendi bana göre artık bir site DMOZ kayıtlı olmuş olmamış bence farketmiyor..

Sosyal medya alanlarını kullansın bence DMOZ'dan daha etkili olacaktır..

Şahsi görüşümdür Kimseyi bağlamaz..

master

webmaster.tc
nasıl ekliyor anlamadım ben sitelerimi 50 kere gönderdim birini kabul ettremiyorum kafayı sıyırcam :(