• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Domaini Host Firması mı uzatıyor?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Tevfik

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar, bir domain alcam fakat domain normalde süresi bitmiş site falan hiç birşey açılmıyor whois çektiğimde ise 1,5 ay geçmiş domain üzerinden acaba hosting firması mı uzatıyor? Birşey yapmam gerekiyor mu bunun için firma ile görüşüp düşürmesini söylemek taleb edebilirmiyim? Bilgi verebilirmisiniz, şimdiden teşekkür ediyorum.

kralmermi

webmaster.tc
Domain başkasının üzerine ise süresi dolduktan sonra 75 gün beklemen gerekir ondan sonra otomatik olarak düşecektir. O zaman alabilirsin.

Tevfik

webmaster.tc
75 gün, tamam. Ben 3 ay diye biliyordum daha doğrusu öyle söylemişlerdi ama 75 gün olması daha iyi tabi :) Teşekkürler bilgi için, şimdi adamın üzerine domain olabilir ama süresi bitmiş tekrar uzattırma gibi imkanı olamaz değil mi? 75 gün sonra düştüğünde ben alabilirim?

CaddeAktif

webmaster.tc
evet bazı alan adcıları 1 ay bazılar 75 gün bekletiyor. 75 gün içinde alınmaz ise kime satılırsa satılsın hiç fark etmiyor

kralmermi

webmaster.tc
75 gün, tamam. Ben 3 ay diye biliyordum daha doğrusu öyle söylemişlerdi ama 75 gün olması daha iyi tabi :) Teşekkürler bilgi için, şimdi adamın üzerine domain olabilir ama süresi bitmiş tekrar uzattırma gibi imkanı olamaz değil mi? 75 gün sonra düştüğünde ben alabilirim?
süresi bitmiş ise 75 gün içerisinde isterse uzattirir ama 75 günden sonra domain boşa düşüyor o kişi alacaksa tekrar baskası almadan alması gerekir. ama süresi bitmişse uzatamaz gibisinden bir kural yok.