• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Dosya Upload Scripti (xtraupload) Kurulum

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Bir çoğumuz gelişmiş ve Ücretsiz bir dosya upload scripti arıyorsunuzdur, İşte sizlere bir süre önce kullandığım bir upload scriptini tanıtımını ve Kurulumunu anlatacağım.

İlk olarak belirtmeliyim ki yazılım da açık bulunmaktadır. Onun için yazılımı kullanacak kişiler, Üyeliği kapatmalıdır #Piyasada yaygın olarak bilinen bir şey değildir, Kendim kullandığım zamanlar bir arkadaşın yardımı ile Tespit etmiştik.

Xtraupload Scripti Nedir ?
Xtraupload scripti, Ücretsiz olarak geliştirilen bir dosya upload scriptidir. Xtraupload scriptinde, Ücretli üyelik - Üyelik grupları - Dosya indirmede süre belirleme - Resim galerisi - Yüklenirken % gösterme vs. gibi çok gelişmiş özellikler bulunmaktadır.

Xtraupload scriptinin indirme adresi : Xtrafile.com - Under Construction buradan indirebilirsiniz.
Destek forumu ise : Xtrafile.com Support Forums buradır.
Demo : Home - XtraUpload v2 (Tasarımın kötü olduğuna bakmayın)

Yazılımın İstediği Özellikler ise (En Sağlıklı VPS de Çalışacaktır)
Minimum System Requirements

Web Server Connected to the internet(pretty standard, check out Linode.com for some great and cheap VPS servers)
PHP v5.2.x
MySQL v4.1+ (MySQL 5.0.x recomended)
12mb of free disk space (plus space to store uploaded files)
Apache 1.3+ (Apache v2.2.x or Nginx 0.7.x recomended)

Her neyse, Kuruluma geçelim :)

Xtraupload Kurulum
Buradan, Yazılımın son halini indirin (Download Latest Release Version(XtraUploadv2_Beta4.zip)) Ardından, Rar dan çıkartın.

Karşınıza 2 klasör gelecektir, xu2 klasörüne girin ve İçindeki tüm dosyaları FTP gönderin.

Yükleme işlemi bittik den sonra, Cpanel veya Kullandığınız panelden database oluşturun. Örnek ben cpanel de, Database wizard kullanacağım. Aşağıda adım adım Database oluşturmayı anlatacağım.

Database oluşturma işlemimiz de bitti :)

Dosya yükleme işlemimiz bittiyse,

Kuracağınızsite.com/setup diye girin.

Continue diyin.

Tekrar Continue diyin.

Bu sayfada, Eğer yazma izni gerektiren veya Sunucuda eksik bir şey var ise söyleyecektir. Yazma izni isteyen klasörlere 777 chmod verin eğer resimdeki gibi passed yazıyorsa Continue diyin.

Resimdeki gibi doldurun (Şifre kısmını da doldurun ve Üsttekileri boş bırakın / Site adresinin sonunda / bulunacak).

Bu sayfada da, Admin bilgilerimizi oluşturuyoruz ve Continue diyoruz.

ve Bu yazıyı gördüğümüz zaman, Kurulumun bittiğini anlıyoruz :) Bundan sonra ftp den setup ve upgrade klasörünü siliyoruz.

Sitemiz hazırdır (Bende bir özellik desteklemediği için bundan sonrasını anlatamıyorum :) ), Biraz önce doldurduğunuz bilgiler ile Üye girişi yapın. Oradan admin sekmesinden site ayarlarını yapabilirsiniz. Grupları yönetebilir veya Paypal üyeliğinizi vs. bağlayabilirsiniz. Ücretli üyelik gruplarını oluşturabilirsiniz :)

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere :)...