• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

E Dergi Yapsam Kaç Kişi Katılır

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Kaç Kişi Dergiyi Okur Ve Dergide Çalışır

• Kullanılan toplam oy
    7
Hep Beraber Bir E Dergi Yapalım Diyorum.
İçinde Teknoloji,Bilgisayar,Çeşitli Yorumlar,Çeşitli Program Anlatımları Olan
Kaç Kişi Okur ve Yazar Yada Sadece Okur.

rapoel

webmaster.tc
Hani klasik bir laf vardır "Kitabı kapağına göre yorumlamak" diye. Kapağı (tasarımı) düzgün olmazsa kimsenin dikkatini çekmez ve okunmaz. Bence ilk aşama o. Kapağı gördün beğendim girdim içine. Sonra yazılar, yazarlar? Kim yapacak bunları çok iyi bir ekip lazım dergi işi öyle sanıldığı gibi kolay değil.

sezginex

webmaster.tc
Hani klasik bir laf vardır "Kitabı kapağına göre yorumlamak" diye. Kapağı (tasarımı) düzgün olmazsa kimsenin dikkatini çekmez ve okunmaz. Bence ilk aşama o. Kapağı gördün beğendim girdim içine. Sonra yazılar, yazarlar? Kim yapacak bunları çok iyi bir ekip lazım dergi işi öyle sanıldığı gibi kolay değil.
Aytuğ abiye katılıyorum. Sürekli internette olan ve yazabilecek(herkes yazamaz, diksiyonu tam olmalı ve dikkat çekebilmeli). Aslında daha diyecek bir sürü şey var ama tutacağını sanmıyorum.

gkbrk

webmaster.tc
Belki haber sitesi tarzı birşey olabilir. Haber portalı veya.

inforesim

webmaster.tc
Bence mesele kral bir dergi yapmak değil, Büyük topluluklar elinizin altında olduğunda tuttar bu tür şeyler. Yoksa kimse dergi aramaz internette.

rapoel

webmaster.tc
Basın ve yayında, özelliklede yazılı basında trajdan önemli olan şey okur kitlenizdir. Örneğin "campaing" dergisi. Trajı 5-10.000 var yok belkide. Ama adamlar piyasaya yön veriyorlar. Başka bir dergiyi ele alalım örneğin "bluejean". 20.000 traj peki orada çıkacak hangi haber neyi ne kadar etkiliyor? Bunu bilen ve gören reklam verenlerde derginin trajından çok derginin kalitesi ve hedef kitlesine bakarlar. Bu sebeple campaing dergisine reklam vermek bluejeanden daha pahalıdır.

rapoel

webmaster.tc
Kaldıki şuan 15.000 traj yapan dergi çok iyi çok büyük dergi sayılırken İstanbul'da 20-30.000 basılıp bedava dağıtılan dergiler var. Ve gidin bakın bunlara reklam fiyatları 500-2000 arası hatta 100 liraya bile alanlar olduğunu çok iyi biliyorum. O yüzden kitle değil, hedef kitle önemli diyorum.