• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Ege Üniversitesi Atatürk Yasağını Çiğnedi !

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

halilarici

webmaster.tc

3 Mayıs’da yapılacak olan 9.Ulusal ADK/ADT Çalıştay’ını engellemeye çalışan rektörlük cevabını çok iyi bir şekilde aldı. Ege Üniversitesi Öğrencileri , Atatürkçü Gençler , İşçi Partisi , Atatürkcü Düşünce Derneği , farklı illerden gelen ADK/ADT öğrencileri , Cumhuriyet Kadınları orada olan bir sürü kurum , Ege Üniversitesi Atatürkçü Akademisyenler destekde bulundu. Bu olayların içinde bende vardım. 12.00 dan 14.00′a kadar güneşin altında Mustafa Kemal Atatürk için bekledik. Ve hiç bir şikayette bulunmadan bekledik. Atatürk’ü Cumhuriyet Üniversitelerinden kaldıramayacaklarını bir kere daha gösterdik. Ve atılan sloganlar değişik ve güzeldi.

Atılan Sloganlardan aklımda kalanlar
Mustafa Kemal’in Askerleriyiz !
Atatürk Gençliği Görev başında
İşçi Gençlik El Ele
Özgür Eğitim , Özerk üniversite
Faşo Rektör
Ve en sonunda gelen “Rektör pabucu yarım çık dışarıya oynayalım” şarkı sözü bizi güldürdü.

Ve daha sonrasında rektörlüğe karşı bir yürüyüş başladı. En önde ben ve benimle beraber 3 kişi bulunuyordu Türk Bayrağıyla beraber.

Rektörü davet ettğimizde beklediğimiz yerde gelmemişti. Biz ayağına yürüdük. Toma ekipleri(Tazikli su tankları vs) Bizi karşıladı fakat her hangi bir saldırıda bulunmadı.

Çünkü Atatürkçü Gençlerin olay çıkarmak gibi bir amacı olamaz.

Rektör girişi kapalıydı. Rektörü davet ettik. Rektör yerinde yoktu. Rektör Yardımcısı varmış. Davet ettik. Gelmek istemiyorum dedi. Rektör ve rektör yardımcısı ile ADK/ADT üyeleri 1 aydır görüşmeye çalışsalarda görüşemiyorlardı zaten. Davet ettik gelmek istemiyorum. Çıkamam diyordu. Sözlerinin arkasında duramayan rektör bizden korktuğunu belirtiyordu.

Daha sonrasında gitmeyeceğimizi anlayan rektörlük 3 temsilcinin gelebileceğini söyledi. Sorular soruldu.

Sorulan Sorular:

1-Çalıştay yapmamıza neden izin verilmedi ?

2-Rektör topluma açıklama yapmayı neden reddediyor ?

3-Bunu unuttum özür dilerim.

Ve daha sonra dağıldık. ADK/ADT üyeleri Gençlik Merkezinde çalıştaylarını yaptılar.

Kaynak:Ege Üniversitesi Atatürk Yasağını Çiğnedi !