• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Faydalı Bulduğunuz İşlemler ?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Merhaba Arkadaşlar ;

Bu konu altında, Sadece yaptık dan sonra siteniz de fayda gördüğünüz işlemleri söyleyelim :)

İlk ben başlıyım :)

İlk olarak yeni site açma ile İlgili bir ipucu vereceğim. Yeni site açtığınız da, günde 1 veya 2 adet düşecek kadar 1 haftalık makale hazırlayın (yani günde 2 adet düşecekse 14 adet makale) ve Ardından sitenizi kurun meta tag ayarlarını vb. yapın kategorileri oluşturun ve Wordpress kullanıyorsanız ping ayarlarını da yapın. Ardından 14 adet makaleyi günde 2 adet düşecek şekilde (sabah - akşam) zamanlayın.

1 hafta sonucun da, Siteniz hem eklenen içerikler de üstte çıkmaya başlıyor hem de anında indexleniyor (Bu anında indexlenme bulunduğu hosta göre vb. değişebiliyor).

mFurkan

webmaster.tc
Yeni açılan sitelerin sosyal medyadan link almasını sağlamak her zaman için iyidir. ;) Özellikle YouTube vb. video mecraları benim vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. :)

sefakavil

webmaster.tc
İlk başta kaliteli sitelerden 1-2 tane link almak iyi olur. sonradan bu sayıyı arttırabilirsiniz. hedef kelimeyi seçerken dikkatli olmalısınız. ve mümkün olduğu kadar aynı içerikli siteden link almaya çalışmalısınız.

mFurkan

webmaster.tc
Link alma işlemi içerik bakımından kaliteli bir seviyeye gelindiğinde yapılmalıdır. Link almanın Google algoritmasında yer almasının temel mantığı düşünülmeli. Bir sitede bulunan içerik kaliteli olur ve aynı içerikte olan başka bir site bu kaliteli içeriğe sahip siteye kendi sitesinde yer verir.

proghammer

webmaster.tc
İçerik olarak kaliteli olmuş olmamış ben bunu geçtiğimiz güncellemede yaşadım..

Bir önemi yok..

PR0 olan ve hitleri 300 civarında olan bir sayfaya domain yaşı (1.5 yıl buna dikkat) siteye backlink aldım 15 civarında pr8 ( 1 adet ) pr7 ( 1 adet ) pr6 ( 1 adet ) pr5 ( 5 adet ) pr4 ( 4 adet ) pr3 ( 3 adet ).

Bunun sonunda ne oldu sitem pr5 oldu ve hitlerde 2K ve üzerine çıktı.
İçerik benzerdi ama kaliteli ya da kalitesiz hiç farketmedi çünkü referans olduğu zaman pr değerine bakıyor google amca..

Bu aldığım backlinkler de en önemli kriter şu oldu hacklink kasılmamış sayfalar tamamen legal sitelerden link alımı yaptım.. Sizde buna dikkat ediniz..
Sayfanın şuan 53 Binden fazla indexi var ve hergün artıyor..

Backlink almak içinde acele etmeyin kesinlikle en az 3 ay sonra almyı deneyin yoksa hali hazırda basarsanız kötü olur..

PR değerlerini de düşükten yükseğe doğru alın önce pr8 sonra pr3 almayın sakın..

önce pr3 alımını yapın 1 hafta sonra pr4 1 hafta sonrasında da pr5 şeklinde devam edin.
Linkleri alırkende 1 aylık kesinlikle almayınız en az 3 aylık ve sadece 3 aylık alım yapınız.

Şimdilik bunlardan bahsedelim daha sonra devam edeceğiz :)