• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Flash Siteler Hakkında Bilgisi Olan ?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

sarikaya

webmaster.tc
Herkeze Merhaba,

Flash sitelere ve çalışma mantıklarına yabancı olduğum için burada size sorma gereği duydum.

Bir flash template'i hostingime hiç bir alt yapı kurmadan attığımda problemsiz olarak siteyi attığım template ile görüntüleyebiliyorum. Haliyle panel olmadığı için tüm içerik girme ve editleme işlemlerini ftp'den gerçekleştiriyorum.

Bu normal bir drummudur? Bu drum flash siteler için zaten zor olan SEO'yu daha da zorlaştırırmı? Tavsiye edebileceğiniz alt yapılar varmıdır?

Yaklaşık 2 gündür bu konuyu araştırıyorum ve hala bir sonuca ulaşabilmiş değilim. Bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler. Sevgiler.

Not: Site foto galeri sitesidir. Kullanmış olduğum tempalete aşağıdadır;

Flash Template - Challenge You Template

RedFlag

webmaster.tc
Flash player üzerinden arama motorları flashdaki yazıları okuyamadığından, SEO işini zorlaştırır.
yani flash içerik içinde bulunan yazıların hiçbiri html kaynağında yok.onun dışında veritabanı kullanan flash uygulamalar var, admin panelleri de var tabi oldukça profesyonelce yapılmış.
free flash template kullanıyorsanız, her seferinde bilgisayarınızda değişiklik yapıp ftp'ye atmanız gerekecek

fubia

webmaster.tc
Flash kodlama bilmiyorum fakat statik text alanları varsa flash tasarımında bunu Google okuyabiliyor diye biliyorum. Ayrıca adres satırına index.html/#anasayfa tarzında birkaç işlem uygulayarak istenilen sayfanın çağırılmasını sağlayabiliyorsun. Dediğim gibi tam olarak bilmediğim için pek fazla yorum yapamıyorum. Ancak şöyle bir fikrim var. Eğer sadece birkaç menu efekti, müzik vs. için flash tema kullanıyorsan bence onun yerine jquery ile güçlendirilmiş tasarımları seç. Çünkü web tasarım yaparken hiç bir zaman kendi gözünle bakma. Ziyaretçi gözüyle bak. Müzik çalmasını herkes istemeyebilir veya interneti yavaş olanlar sitede beklemek istemeyebilir. Kolay gelsin.