• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Forum mu blog mu kurmalıyım?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Nelearful

webmaster.tc
Yoğunlukla online oyunlar olmak üzere oyunlar ile ilgili bir bilgi sitesi açmayı düşünüyorum. Forum kurup konuları düzene koyup, üyelerin sorunlarıyla mı ilgilensem yoksa blog kurup yazar mı alsam? Fikirlerinizi bekliyorum.

GüçNet

webmaster.tc
Uzman olduğunuz bir alanda güzel bir domain bulup blog açmanızı öneririm ancak özgün yazılar yazmak koşuluyla.

Mamba

webmaster.tc
Blog artık popülaritesini kaybetmeye yakın bir dönemde. Herkesin genel olarak aynı konular üzerine yoğunlaşması ve farklı konuların özgün olarak işlenmemesi bu duruma getirmesin de bir numaralı etken. O yüzden Jenerik bir domain ve ciddi bir kadro ile Forum daha mantıklı geliyor. Ama yine de siz bilirsiniz tabi.

gkbrk

webmaster.tc
Forum daha önce hiç açılmamış bir konuda olmalı. Yoksa çok zor.

Nelearful

webmaster.tc
Uzman olduğunuz bir alanda güzel bir domain bulup blog açmanızı öneririm ancak özgün yazılar yazmak koşuluyla.
Blokta olsa forumda olsa özgün yazılar yazacağım fakat dediğim gibi karar veremedim henüz.

Blog artık popülaritesini kaybetmeye yakın bir dönemde. Herkesin genel olarak aynı konular üzerine yoğunlaşması ve farklı konuların özgün olarak işlenmemesi bu duruma getirmesin de bir numaralı etken. O yüzden Jenerik bir domain ve ciddi bir kadro ile Forum daha mantıklı geliyor. Ama yine de siz bilirsiniz tabi.
Şu an kadrom var blogta yazar mı olsak forumda yonetici mı karar veremedik iste :)

inforesim

webmaster.tc
Forum açman daha mantıklı gibi, Sonuçtu Üyeler Soru Sormak için Konu Açar -> Google den hit gelir.

Bir süre sonra, Sabit kullanıcılar oluşunca soruları onlar da yanıtlarlar.

Nelearful

webmaster.tc
Forum açman daha mantıklı gibi, Sonuçtu Üyeler Soru Sormak için Konu Açar -> Google den hit gelir.

Bir süre sonra, Sabit kullanıcılar oluşunca soruları onlar da yanıtlarlar.
Evet bende forum açmaya karar verdim. vBulletin lisanssız kurup ilerde lisans alsam herhangi bir sorun olur mu?

Nelearful

webmaster.tc
Olmaz, Zaten onlar sen hitlenince uyarı atıyorlar lisans al diye. O zaman alırsın...
Şimdi buradaki gibi 3.8.7 kursam sonra uyarı aldığımda eski sürüm olan 3.8.7 yi lisanslayabilir miyim? Yoksa 4.0 lisansı mı alacağım?

Yani başka bir kullanıcıda 3.8.7 lisansı değil de kendi sitesinden kullandığım sürümü lisanslayabilir miyim?

Carizmatic

New member
Şimdi buradaki gibi 3.8.7 kursam sonra uyarı aldığımda eski sürüm olan 3.8.7 yi lisanslayabilir miyim? Yoksa 4.0 lisansı mı alacağım?

Yani başka bir kullanıcıda 3.8.7 lisansı değil de kendi sitesinden kullandığım sürümü lisanslayabilir miyim?
Tabiki lisanlayabilirsiniz hocam. vBulletin destek sitelerinden de detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak ben zaten bu konu hakkında geniş bir makale yazacağım takipte kalırsanız bilgi edinmeniz mümkündür.

vBulletin'de istediğiniz sürümü lisanlayabilirsiniz