• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Google Adsense Hesap Durduruldu

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Bir gün mail kutunuzda veya Hesabınıza girdiğinizde bu mail & yazı ile karşılaşabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, Hile yaptığınız için (warez içerikli sitelerde kullanma, Reklama teşvik vb.) veya Siteniz kalitesiz bir site olmasından (Bu günlerde, kopyala yapıştır makaleler bile buna sebep denebilir) adsense hesabınız durdurulmuş.

Başlıca Soruları Cevaplamak Gerekir ise ;
1. Ödeme Alırmıyım ?
Bildiğim kadarıyla, Çek ile Ödeme alırken biraz daha erken yollanıyor. Bu sayede, Çek yollandıktan sonra banlanırsanız alırsınız ama bakiyeniz işleme girmediyse (İşleme alınmadıysa) ödeme almazsınız ve Paranız içeride kalır (Ayın 15 ini geçsede, İşleme alınmadan ödemeniz gelmez)

2. Hesabı Açtırabilirmiyim ?
Bu güne kadar banlanmış hesabını açtırabilene ne şahit oldum, Nede ben açtırdım diyeni gördüm. Yani bu konuda pek ümitlenmeyin.

3. Sitemde, Yeniden Adsense Kullanabilirmiyim ?
Eğer, Siteniz banlanmadıysa başka adsense hesabıyla sitenizde reklam gösterime devam edebilirsiniz. Site ban kontrolünü buradan yapabilirsiniz.

4. Yeni Adsense Hesabı Alabilirmiyim ?
Normalde yasak, Ama tabiki alabilirsiniz. Yeniden başvurmadan önce, Eski sitelerinizi kullanmamayı -> İp değiştirmeyi (Modem Reset) -> İsim Soyisim ve Adresi değiştirip (Banka hesabınıda) vermeyi yapmanız gerekmekte. Bu sayede yeniden başvurabilir hatta yeniden hesap alabilirsiniz.

Yalnız unutmayın ! Adsense politikalarına göre, Her kişinin 1 tane adsense hesabı olabilir. Yani anlaşılırsa, Hesabınız kapatılması ile Sonuçlanabilir.