• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Google Adwords Reklam Onaylatma

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Auswitch

webmaster.tc
Günümüz de yüz binlerce ''webmaster'' adayı sitesinin daha popüler bir ağ olması için bir çok reklam firmasına sitesinin reklamını yayınlaması için bir o kadar para döküyor. Aslında yanlış bir şeydir bu. Önemli olan sitenize ''Google'' üzerinden gelen hitlerdir. İşte bu yüzden ''Google Adwords'' her geçen gün kampanyalarıyla sizlere bedava reklam hizmeti veriyor.

Çoğumuz bedava Google arama motorlarının bize sunduğu ''Reklam promosyon kuponları'' ile reklam veriyoruz. Amenna bir çoğumuzun reklamları yaptıkları hatalar yüzünden onaylanmıyor. Öncelikle reklam vermek için ''Adımızı, soyadımızı, adres bilgilerimizi ve telefon numaramızı'' doğru kayıt edin. Sitenizin ''Google Adwords'' reklam politikası kurallarına uygun olup olmadığını Reklam politikası bölümünden okuyun. Reklam yayınlarken kesinlikle ''Türkçe'' imla kurallarına ve düzenine dikkat edin. Sizlere basit örnekler göstereceğim öncelikle bütçemizi ayarlıyoruz. Mesala benim Webmaster.TC | Trkiye Cumhuriyeti'nin Webmaster Forumu için ayırdığım günlük reklam bütçem 100 TL!

Evet paramızı ödedik, şimdi doğru bir reklam nasıl yayınlanır ve onaylanır buna gelelim? Öncelikle sitemizin içeriğine uygun reklam yayınlamamız gereklidir. Çoğumuz sadece reklam yayınlarken www. olarak yayınlıyoruz. Her reklam metin girişine ''HTTP://'' uygulamamız gereklidir. Reklamlarımızın görünüş açısı bakımından Google arama motorların da sitenizi gören insanların ilgisini çekmesi gerekir. Resim olarak http://www.webmaster.tc ' ye özel bir Google Adwords reklamı paylaştım. İnceleyerek sitenizi buna göre reklam olarak yayınlamaya başlaya bilirsiniz.

Doğru reklam resimde göründüğü gibi;

Ayrıca ''Anahtar kelimelerinize'' dikkat edin. Sitenizin içeriği ile alakalı anahtar kelimeler girin. ÖRN: Webmaster.TC | Trkiye Cumhuriyeti'nin Webmaster Forumu Anahtar kelimeleri: webmaster forumları, ticaret forumları, webmaster vs vs. Reklam üzerinde ''platform'' yerine webmaster forumu yazabilirdim. Fazla keywords ağına boğmak istemedim. Platform ve forum aynı özelliklere sahip olduğu için sizlerde sitenizin aynı özelliklere sahip olan uygun reklam seçeneğini yayınlayabilirsiniz.

İstatistik:

Durum: Uygun
Reklam Kalitesi: %83,76

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir,
Hayırlı sabahlar dilerim...

DİPNOT: Bu aralar sağlık sorunlarım var arkadaşlar konu üzerinde yanlış bir kelime veya tercih görürseniz iletirseniz sevinirim.

Google Seo Danışmanı,
Auswitch (Emre Döner)