• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Google Adwords Reklamlarının Yararları ve Dikkate Alınması Gerekenler

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Auswitch

webmaster.tc

Ülkemizde Google Adwords reklamları ticaret ve yüz binlerce insan sitesinin daha iyi bir kapasiteye oturması için Google arama motorlarında sağ veya üst köşelerde sitelerinin içerikleriyle alakalı istedikleri kelimede yayınlanan reklamlardır.

Google Adwords reklamları sayesinde ülkemizde yüz binlerce Google Adwords reklam şirketinden yararlanan ticaret sektörüyle maddi gelir elde eden insanlarımız çoğunluktadır. Önemli olan reklamın nasıl değil, nasıl yapılacağını bilmektir. Reklamlarınız insanların ilgisini çekmek zorundadır örnek vermek gerekirse mesala sitemizin içeriği ''webmaster'' ve benim hedefim sitemin ''Alexa'' değerini yükseltmek istiyorum. Bu yüzden en düşük ama en kaliteli insanların en çok araştırdıgı kelimelerde '' TBM '' oranını (bütçemizi) iyi ayarlamam gerekmektedir. İlk olarak bütçemizi ayarlıyoruz!

ÖRN: Benim yatırdığım miktar Google Adwords reklamcılık sektörüne 150 TL ve 150 TL'yi 3 günde kullanmak istiyorum. Ve sitemi '' webmaster '' kelimesinde en üst sıraya çıkarmak hedefim bu yüzden '' webmaster '' kelimesi rekabet taşıdığı için yan kelimeler ama en çok araştırılan kelimeler bizim için ideal bir seçim olacaktır. Webmaster yerine '' Webmaster ticaret forumları '' veya '' Webmaster siteleri, forumları '' yan kelimelerim ve araştırılan kelimeler. Google Adwords'a başlarken otomatik reklam olarak kesinlikle seçmeyin!

Siz kendi bütçenizi kendiniz ayarlamak zorundasınız bu yüzden '' TBM '' oranını en düşük '' 0,30 krş '' olarak ayarlayın. '' 0,30 '' kuruştan aşağısını Google Adwords bazen kabul etmiyor. Günlük 50 TL bütçemi '' 30 Krş '' üzerinden ayarlıyorum ve günlük olarak ortalama 150 ziyaretçi 3 gün içerisinde ortalama 500 ziyaretçi geliyor. Bu sizin sektörünüzün kelime oranına göre değişebilir her sektörün bir kelime '' TBM '' oranı vardır. Sitenizin içeriğine ve kelimelerinize göre günlük bütçenizi ayarlayın ve Google Adwords reklam sektöründe düşük bütçeyle, ama büyük hitlerle Google Adwords'a keşfe çıkın!

Google Adwords dikkate alınması gerekenlerden birisi sitenizin tasarımı ve içeriklerinizdir. Sitenizin tasarımı Google Adwords'a göre uygun değilse asla yayınlamaz ve hesabınız askıya alındığı gibi paranızda yanar. Bu yüzden Google Adwords '' Reklam politasını '' incelemeniz gerekmektedir. Google Adwords reklam politikası merkezini ziyaret etmek için linke tıklamanız yeterli olacaktır. www.google.com.tr/aclk?sa=l&ai=C3oR...EzgNgmYaAgPQgoAG2nsf-A8gBAaoEGE_QGeTIgfpSBz3j Google Adwords reklam koşullarını okuduktan sonra siteniz '' Google Reklam Koşulları '' koşullarına göre uygun değilse kayıt olmayın paranız cebiniz de yanar.

Google Adwords reklamları sayesinde ticaret siteniz ve blog siteleriniz önemli artışlar sağlar daha çok sipariş daha çok müşteri kazanırsınız. Blog siteleri için pek faydası olmadığının düşüncesindeyim sadece '' Alexa değeriniz artış gösterir '' ve anlık ziyaretci kazanırsınız. Google Adwords ticaret için bana göre uygundur, size karşı tabi bilemem. :)

Google Adwords her zaman size yenilikler sağlar. Siteniz yeniyse ve ilk defa Google Adwords reklamlarından yararlanmak için Google Adwords sizlere fırsat sunuyor ve 30 Eylüle kadar geçerli olacak olan 150 TL değerinde Adwords reklam kuponlarınızı http://www.google.com/appserve/fb/forms/kelimeler/ adresine giriş yaparak, gerekli alanları doldurun ve Google Adwords'un deneme amaçlı sizlere sunduğu bu fırsatı kaçırmayın.

Google Seo Danışmanı,
Auswitch (Emre Döner)

seto

webmaster.tc
ya eywallah ama google ile iş yapmak bi o kadar da zararlı olabiliyor.Açıkçası ben google ile çalışmaktan korkuyorum.

Auswitch

webmaster.tc
Google ile iş yapmak, ticaretiniz için önemli katkısı olur. Bazı acemiler '' Google Adwords'' bilse dahi ticaret sektörün de Google reklamcılığı sektöründe '' Reklamcı '' olamadıkları için ve ürünlerini '' kaliteli şekilde '' tanıtamadıkları için oluşuyor bu korkular. Google Adwords sayesinde köşeyi dönen arkadaşlarımı bilirim.

seto

webmaster.tc
Google ile iş yapmak, ticaretiniz için önemli katkısı olur. Bazı acemiler '' Google Adwords'' bilse dahi ticaret sektörün de Google reklamcılığı sektöründe '' Reklamcı '' olamadıkları için ve ürünlerini '' kaliteli şekilde '' tanıtamadıkları için oluşuyor bu korkular. Google Adwords sayesinde köşeyi dönen arkadaşlarımı bilirim.
Katılıyorum ancak size şöyle bir örnek vereyim;kendi sitene başka bir siteden yazı metnini bile olduğu gibi kopyala-yapıştır yaparsanız google amca bunu sevmemeye başlıyor be bunun artışı durumunda küt diye banı iyorsunuz ve bunu o kadar güzel yapıyor ki sen hergün hesabumda aa bu kadar oldu,aa bu kadar oldu waaaw! bu kadar oldu diyosun sonra sıra ödemeye gelince bam! sizi banlıyor.Tabi google bi marka ve onunla çalışmak iyi bi prestij ve yararlılık sağlıyor ama çooooookkkkkk dikkatli çalışmada bulunmak gerekiyor.

Auswitch

webmaster.tc
Dikkat edilmesi gerekli, dikkat edilmediği sürece banlıyor. Google gereksiz olarak kimseyi banlamaz.

seto

webmaster.tc
Dikkat edilmesi gerekli, dikkat edilmediği sürece banlıyor. Google gereksiz olarak kimseyi banlamaz.
Muhakkak ki gereksiz olarak kimseyi banlamaz ama banlaması için de bir çok nedeni kurcalıyor.Ya üstad zaten moral şuan sıfır :( . O amatörce yapılan gittigidiyor iş ortaklığına başvuruda bulunmuştum,onaylanmamış. :(

seto

webmaster.tc
Bir gün sende gülersin hocam. :)
Adam gibi bir reklam sitesi bulursam ki şuan böle bi firma yok! Olduğunda olur.Bu arada bi dip not:Gitti gidiyor iş ortaklığı video sitelerini kabul etmiyormuş.Ancak başka bir web sitenizi kabul ettirir ve daha sonrada hesabınıza başka sitenizden devam edebilirsiniz.Tabi bunları yapmadım,yapıcam . :)

niko

webmaster.tc
google zarar mı etmiş bu durumda? yok ya insanın inanası gelmiyor. eğer bu büyüklerde bu şekilde zarar edebiliyorlarsa bize kim bilir ne olur :)