• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

google anlar öı?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

seto

webmaster.tc
Merhaba Arkadaşlar
Bildiğiniz üzere çeşitli botlar ile çekilen video veya herhangi verileri google belli bir süre sonra tespit ediyor ve sizi kalite sorunu var diyerek aşalıyor. :)
(Bizzat yaşadım,PR3 video sitem gitti)
Peki arkadaşlar,bir forum sitesine veya bloğunuza başka bir siteden yazı(metin) kopyalayarak kendi sitenize koyduğunuzda google bunu nasıl karşılar?
Birisinin yazısı var ve bu değiştirelemez ama birçok sitede de var,sende aynısını kopyalayarak koydun.Eee bu problem mi?

seto

webmaster.tc
Herkese genel uyguluyordur, Yani video ise pis değil :)
Walla tam anlamadım? :) Kardeşim.Benim demek istediğim bi forum sitesi için orada paylaşılan yazı metinlerinin kopyala/yapıştır olayına verdiği tepki.Yani ben forumda bir haberi haber sitesinden kopyaladım(yazı metinini) ve forum sitesine yapıştırıp yayınladım,işte o zaman google o forum sitesine nasıl tepki verir?

inforesim

webmaster.tc
Walla tam anlamadım? :) Kardeşim.Benim demek istediğim bi forum sitesi için orada paylaşılan yazı metinlerinin kopyala/yapıştır olayına verdiği tepki.Yani ben forumda bir haberi haber sitesinden kopyaladım(yazı metinini) ve forum sitesine yapıştırıp yayınladım,işte o zaman google o forum sitesine nasıl tepki verir?
Forum ile Normal site arasında pek bir ayrım yok. Sadece sitenin backlink geçmişi vs. etkiliyor.

seto

webmaster.tc
Yani ben başka bir siteden istediğim yazıyı olduğu gibi alıp forumuma koyabilirim.Google'da buna kızmaz :)

Tevfik

webmaster.tc
Yani ben başka bir siteden istediğim yazıyı olduğu gibi alıp forumuma koyabilirim.Google'da buna kızmaz :)
Elbette kızmaz, metinlerde sıkıntı olmaz. Benim sitenin çoğu copy forum sitesi budur kopyala-yapıştır. Ama özgün yazarım diyorsan ee tabii google bizden çok değer verir sana ;)

seto

webmaster.tc
eywallah hocam :)
Bi arkadaşla bu yüzden çok sürtüştük ya.

cmetin_88

webmaster.tc
Eğer sitenin alt yapısı sağlam ise üst sıralarda falan çıkabilirsin