• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Google Görsel(image) Aramalarından Hit Arttırıcı Kod

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

teknomag

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımızda sitelerinin hitlerinin büyük bir kısmının google görsel aramalardan gelen arkadaşlara, faydalı bir kod içeren yazı paylaşacağız.

Paylaşacağımız kodu kullanmadan önce bildiğiniz gibi google aramalarında görseller üzerinden hitlerde, ziyaretçi aradığı resme tıkladığında direk olarak iframe çıkıyor ve alt kısımda küçük bir şekilde siteniz açılıyordu ve ziyaretçi sitenize pek dikkat etmiyordu, bu kodla birlikte inşallah bu sorun ortadan kalkacağını düşünüyoruz.

Kod ne işe yarıyor ? :

Herhangi bir kullanıcı google üzerinde, herhangi bir resim arıyor ve aradığı resmi bulduğunda ve tıkladığında otomatikmen frame kayboluyor ve sitenizdeki resmin bulunduğu sayfa direk olarak açılıyor. Böylece siteniz o resimin ziyaret edilme ile birlikte hit alıyor.

Bol hitli günler,

PHP:
<script language='JavaScript' type='text/javascript'>
if (top.location != self.location) top.location = self.location;
</script>

XFQ

webmaster.tc
Sitelere çok yararı var. Şahsen birçok sitede kendimde tanık oluyorum.

May

webmaster.tc
google bunun için şu adresi yönlendirilmeye çalışıyorsunuz gibi bir uyarı vermeye başladı diye biliyorum

niko

webmaster.tc
evet bende öyle biliyorum. duymuştum da birilerinden bu hata konusunu ama tam hatırlamıyorum şuan