• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Google Penguen Güncellemesi

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Xspeed

webmaster.tc

Google sürekli olarak arama sonuçlar algoritma değişikliklerine gitmek zorunda hissediyor kendisini.Çünkü çeşitli SEO uzmanları google algoritması üzerine çalışarak siteleri keyword kelimelerde üst sıralara almak için ciddi hamleler yapıyor.
24 Nisan tarihinde Penguen güncellemesi ile google bir algoritma daha değişikliği yaptı burada tabiki amaç yine aynıydı.Spam yapan websitelerini engellemek ve özgün içerik , kullanıcı ile yararlı bilgiler paylaşan siteleri ise daha üstlere taşımaktı.Fakat bu güncellemede gerçekten özgün içerik barındıran site sahipleride zarar gördü.Aslında Google yaptığı açıklamada %3 civarında bir etki görüleceğini ön görüyordu fakat o kadar site etkilenmesini bunun böyle olmadığı gösterdi.

Penguen 1.1

Daha sonra peşinden gelen Penguen 1.1 güncellemesi ile siteleri daha derli toplu bir hale getirdi kısmende olsa.Ancak sizlerde dikkat edersiniz ki bazı siteler hala spam olmasına rağmen üst sıralarda çıkmayı başarabilmektedir.

Peki Google Özet Olarak Ne İstiyor ?

Aslında şunu diyor belki de ; Senin siteni kaç kullanıcı kullanıyor ? Ne için yararlanıyor ? Senin siten Sosyal Medya’da ne kadar paylaşılıyor ?

Biz Neler Yapmalıyız ?

Öncelikle Doğal olarak işlendiğini kendimize kanıtlamalıyız.Bunun için Sosyal Medya araçları,imleme siteleri fakat bunun takibide çok zorlaştı çünkü imleme sitelerin içerisinde spam olan siteler çok fazla.Kısacası sitenizi doğal hareketlere tabi tutmanız gerekiyor.SEO bildiğiniz gibi doğal olmayan hareketler sonucu siteyi üste taşıma cabasıdır.En iyi SEO uzmanlarıda sitenizi Google tarafından doğal olarak algılanacak hareketlerle üste çıkaran kişilerdir.

Sizde sitelerinizin Penguen güncellemesi gibi algoritma değişikliklerinde veya daha sonra gelecek güncellemelerde SPAM olarak algılanmasının önüne geçmek istiyorsanız doğal gelişim araçlarını kullanın veya sitenizi uzman kişilere emanet ediniz.

nukeci

webmaster.tc
Önemli bir konuya değinmişsin. Bu başlık altından uzun uzun tecrübelerimiz paylaşılabilir.

Batuhan

webmaster.tc
Sosyal medyaya da google'a da giydiricem şimdi. :eek: bugün hit düşüşü yaşayan var mı arkadaşlar

savaserdogan

webmaster.tc
Özgünlük kısmına zerre kadar katılmadığım bir algoritma.Hani bazı devletler vardır kendi koyduğu kurallara kendi uymayan.Google bir şey söylüyor,kurallarına uymayanlar hep başa geliyor.Açın ingilizce sitelere bir üniversite yayınlanan makaleye bakın, yüzlerce sitede aynısı var.IMDB klonu yüzlerce site var.Fiverr klonu yüzlerce site var.Webmaster forumları nerdeyse aynı hepsinde hemen hemen aynı konular.Ha adamın bloğu var niye özgün değilsin diye soruyoruz,google o yüzden yükseltmiyor v.s.
Ben artık konu özgünlüğünün değil site özgünlüğünün iş yaptığına inanıyorum.Ben konuların değil link ağlarının,iş yaptığına inanıyorum.Al bir bot al 3 tane kaliteli link.Gerisi hikaye.

proghammer

webmaster.tc
Özgünlük kısmına zerre kadar katılmadığım bir algoritma.Hani bazı devletler vardır kendi koyduğu kurallara kendi uymayan.Google bir şey söylüyor,kurallarına uymayanlar hep başa geliyor.Açın ingilizce sitelere bir üniversite yayınlanan makaleye bakın, yüzlerce sitede aynısı var.IMDB klonu yüzlerce site var.Fiverr klonu yüzlerce site var.Webmaster forumları nerdeyse aynı hepsinde hemen hemen aynı konular.Ha adamın bloğu var niye özgün değilsin diye soruyoruz,google o yüzden yükseltmiyor v.s.
Ben artık konu özgünlüğünün değil site özgünlüğünün iş yaptığına inanıyorum.Ben konuların değil link ağlarının,iş yaptığına inanıyorum.Al bir bot al 3 tane kaliteli link.Gerisi hikaye.
Hocam kesinlikle katılıyorum..

Yalnız özgünlük konusunda tek olması gereken yer bloglar..

Blog yazılarında özgünlük olmazsa olmaz bana göre..