• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

google sitemap xml eklentisi

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Webinmaster

webmaster.tc
Web sitenize seo yapabilmeniz için sitemap yani site haritası olmazsa olmazlardandır. WordPress sitemize sitemap eklememiz için bize bir kolaylık sağlamış ve hazır sitemap oluşturucu bir eklenti oluşturmuş. Eklentinin adı: WordPress google sitemap xml bu eklenti bizim için otomatik olarak bir sitemap.xml sayfası oluşturuyor ve bu sayfayı en büyük arama motorlarına otomatik olarak gönderiyor.

Eklentiyi şu şekilde kuruyoruz: ftp adresimize giriyoruz > public html dizinine giriyoruz > plugins > klasörüne giriyoruz ve indirdiğimiz dosyayı aktifleştirip > ayarlar sekmesinden google xml sitemap adlı seçeneğe giriyoruz ve sitemap oluştur gönder diyoruz ve site haritamız en büyük arama motorlarına otomatik olarak gönderiliyor.
eklenti+kaynak+indir

Webinmaster

webmaster.tc
rica ederim hocam ben teşekkür ederim.

evet hocam sitemap.xml linkini footera eklemek gerekli faydası gözle görülür :)

nukeci

webmaster.tc
Ben ask ve bing 'e gönderilerde hep hata mesajı alıyorum panelde bunun sebebi ne olabilir?

Webinmaster

webmaster.tc
hocam güncellememiş olabilirsiniz ben güncel ve son sürüm kullanıyorum sorunsuz ca gönderiyor.