• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Google vs Yandex (Google Kaybediyor mu?)

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Her özel günü bırak özel günleri her saçma güne özel bir Doodle hazırlamayı bilen Google 30 Ağustos Zafer bayramını unuttu. Elalemin aşçısını bile ele alan onuda geçtim basit bir fermuarın icadını bile doodle ile anlatan servis bugün Türkler açısından en önemli günü es geçti. Şuan tüm forumlarda bu konu tartışılıyorken bende birşeyler karalamak istedim. Son olarak Yandex...

Belki bugün Google'ı taklit etmesiyle eleştirilmekte olan Yandex 30 Ağustosu unutmayarak olumlu tepkiler almakta...

Tamamiyle bana ait bir yazıdır biryerlere yapıştırırken webmaster.tc diye kaynak belirtirseniz sevinirim.

egebilisim

webmaster.tc
Google her ulusun / milletin kendine ait kutladığı savaş / harb doodlelerini yayınlamamaktadır. Bu konuda haklıdır. Her ulusun savaş haberlerini ve bayramları için doodle yapmaları için enaz 200-300 kişi tahmini çalıştırmaları gerek. Ki herhangi bir hata sonucu google'ye açılacak davaları saymıyorum. ancak google Türkiye'nin dünyaya kazandırmış olduğu 23 nisan, kabotaj bayramı gibi bayramları unutmayarak yayınlamaktadır.

Yandex ise Türkiye'de kendini geliştirmeye çalışan bir şirket. Bu nedenle Türk Milletine ait Milli ve Manevi ne kadar değer varsa bunları kullanıyor. Bence bu göz boyama gibi birşey. Yandex(düşünmüyorum ama) google gibi bir arama motoru olursa oda Google gibi unutacaktır...

Tabii bu benim kişisel yorumumdur.

@egebilisim 200-300 diyorsunda Google'da 32,467 kişi çalışmakta o da 2011 yılının verileri. Yani birşeyde iyi olmak için en iyisini yapmalısın. Google fermuarı cartı curtu ele alacağına böyle büyük bir Zaferi ele almalı.

Yandex konusunda haklısın

mecevik

webmaster.tc
YouTube Google'a ait.Google YouTube'dan para kazanıyormu? hayır.YouTube'da her dil var Türkçe yok.Adamlar Türkçe'ye saygı duymuyor,Türkiye'yemi duyacak.

proghammer

webmaster.tc
Atatürk'ün resmini duvara asan insanları her zaman her yerde takdir etmeliyiz diğer 5 para etmeyenler gibi yerin dibine sokmaya çalışmıyorlar en azından değerinde bir saygı gösteriyorlar..

Helal sana YANDEX.

mFurkan

webmaster.tc
Bu konu tartışıldı, yazıldı, çizildi ve sonuç belli. Yandex bunları mecburen yapmak zorunda çünkü sizin gibi düşünen kişileri kazanacak. Ancak Yandex bana Google' ın sunduklarını vermeyene kadar ben Yandex kullanmam.

@mFurkan biz Yandex'i 24 saat kullanacağız aman Yandex canım Yandex demiyoruz hocam yanlış anlaşılmasın :) Biz sadece ya da ben sadece Atatürk'e kimin önem verdiğini kimin vermediğini ortaya çıkarmaya çalışarak bundan duyduğumuz memnuniyet ve üzüntüyü dile getiriyoruz/getiriyorum. :) Yandex hiçbirşey kazanmadı ama aç şuan Google'a bak neyi ele almış birde dün'e bak :)

inforesim

webmaster.tc
Yandex sahalara oynuyor sadece, Google nin standartları var. Yani tek Türkiyeye özel değil diye biliyorum bu durum.

mFurkan

webmaster.tc
@mFurkan biz Yandex'i 24 saat kullanacağız aman Yandex canım Yandex demiyoruz hocam yanlış anlaşılmasın :) Biz sadece ya da ben sadece Atatürk'e kimin önem verdiğini kimin vermediğini ortaya çıkarmaya çalışarak bundan duyduğumuz memnuniyet ve üzüntüyü dile getiriyoruz/getiriyorum. :) Yandex hiçbirşey kazanmadı ama aç şuan Google'a bak neyi ele almış birde dün'e bak :)
Hocam benimde şahsi görüşüm Yandex tamamen Türkiye kullanıcılarına reklam amaçlı böyle bir uygulamaya gitmiş. Birde ofiste yanına kağıt asarak vurgulamışlar. Aniden kapılarını çalsak belki de o portrenin yerinde yeller esiyor olacak. Yani diyeceğim şudur ki bu durumda ofiste Atatürk portresine yer verilmesi Atatürk'ü önemsedikleri manasına gelmez. Tabi reklam amaçlı olmayabilir ancak reklam amaçlı yapıldığı düşüncesi daha ağır basıyor bende.