• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Google'da Sıra Kaybetmenin Nedenleri

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Auswitch

webmaster.tc

Tekrardan yeni yazılarımla merhabalar değerli WMTC kullanıcıları. Geçen dersimizde Filtre'den kurtulma yöntemlerini anlatmıştım bu dersimizde Google'da sıra kaybetmenin sebeplerini ve çözüm yollarını anlatacağım.

Sitem Google'da Neden Sıra Kaybediyor?:

Google sitenize günlük olarak boş bırakmadığınız özgün içeriklerinizi kontrol eder ve sizi
Google Arama Motorları sıralamasında yükseltmeye başlar. Çünki; sürekli sitenize içerik giriyorsunuz, ve sitenizle sürekli ilgileniyorsunuz. Bir süre sonra sitenize zaman ayıramazsanız ve sürekli güncel içerik girdiğiniz siteye günlerce içerik girmezseniz Google Arama Motorlarından büyük değerde sıra kaybedersiniz. Türkiye'de binlerce webmaster sıralamalar da yükselmek için, rekabet içerisine giriyor. Popüler kelime hazinesinde siteniz Google Arama Motorları sıralamasında iyi yerlerdeyse, kelime hazinesinde sitesini çıkarmak isteyen rakipleriniz sizden daha çok rekabet veriyordur ve uğraşıyordur bu yüzden sıralamanızda ki yerinizi kaybedebilirsiniz. Google'da sıralamada yerinizi kaybetmenizin bir nedeni ise Anahtar kelime titlenizi değiştirmeniz Google Arama Motorlarında sıralama kaybetmeniz için büyük bir neden. Backlink çalışmalarınızı azimli davranarak, çaba göstermelisiniz Backlink azalması Google Arama Motorları sıralamanızda ki yerinizi kaybetmeniz için büyük bir sebeplerden biridir, Backlink çalışmalarınıza özen göstermeniz gerekir. Sunucu hosting sorunları ve sitenizin kesilmesi anında Google arama motoru botları (böceklerinin) sitenize giriş yapmanızı engelleyecektir ve Google'da siteniz düşüş yaşayacaktır. Hacklink çalışmaları, Tema değişiklikleri, Sitenizle alakası olmayan içerik türleri Google'da sıra kaybetme nedenleri arasındadır.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir, anlamadığınız konu ve sorunlarınızı yorum yaparak veya ''PM'' yoluyla dile getirebilirsiniz.

Google Seo Danışmanı,
Emre Döner (Auswitch)

CaddeAktif

webmaster.tc
öncelikle teşekkürler yazı için. bende bu yazında yazdığı sıkıntıyı çektim sitemi yeni açmıştım ve durmadan güncelliyor. günde 50'ye yakın içerik giriyordum. 2-3 hafta böğle devam etti. hitim de bayağı bir iyiydi. ama günlük 50 girdiğim içerik sayısı 40'a 30' 20 ye derken şimdi 2-3 günde bir 5 içeik giriyorum ve hitim siteme bende başkası girmiyor denecek kadar az... çaktım köfteyi

Auswitch

webmaster.tc
öncelikle teşekkürler yazı için. bende bu yazında yazdığı sıkıntıyı çektim sitemi yeni açmıştım ve durmadan güncelliyor. günde 50'ye yakın içerik giriyordum. 2-3 hafta böğle devam etti. hitim de bayağı bir iyiydi. ama günlük 50 girdiğim içerik sayısı 40'a 30' 20 ye derken şimdi 2-3 günde bir 5 içeik giriyorum ve hitim siteme bende başkası girmiyor denecek kadar az... çaktım köfteyi
Sitenize güncel olarak her gün Google Arama motorlarını bunaltmayacak derecede güncel içerik girilmelidir, güncel içerikler özgün olmalıdır aksi taktirde siz ne kadar ''çalıntı'' copy/paste yapsanız da Google sıralamasında iyi yerlere giremezsiniz. Google'da yükselmek için, güncel olarak en fazla 4 adet en az 2 adet özgün içerik girin ve Google'nin sitenizi index'lemesini bekleyin emin olun Google sıralamasın da 1 adet güncel özgün içerik sayesinde copy/paste ''çalıntı'' yaptığınız girişlerden gelen hitin 5 katını göreceksiniz. Bir adet özgün içerik 50 adet çalıntı makaleden daha değerlidir.

CaddeAktif

webmaster.tc
evet hep copy past yapıyordum hitim de çok iyiydi hep böğle olacak zannetim ve sonrada içeiği azalttım ama hitte 20/19 düştü

bicoder

webmaster.tc
En büyük sıkıntılar dan birine detaylı cevap vermişsiniz ellerinize sağlık :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...