• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Hosting Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Altın Kurallar

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Xspeed

webmaster.tc
Hosting alırken dikkat etmeniz gereken 3 altın nokta vardır.Bunlar ücret,performans ve destek konularıdır.Sanırım herkes çok performanslı çok ucuz ve çok iyi destek veren bir firma arıyordur fakat bunların hepsinin bir arada olması pek mümkün olmuyor.

Hosting alırken bahsedeceğimiz bu noktalar sizlere birer referans olabilir.

1- Çalışmak istediğiniz hosting firması gerçekten faaliyet gösteren bir firma mı ? Vergilevhası var mı ?

2- Web sitesine girdiğinizde bir adres ve iletişim bilgisi var mı ?

3- Referans diye sunduğu müşterilerle size görüşme imkanı sağlıyor mu ?

4- Kaç kişilik bir ekipten oluşuyor ve size 7/24 Ticket veya telefon desteği sağlıyor mu ?

Eğer bu sorulardan büyük bölümünü başarıyla geçtiyse ikinci dikkat etmeniz önemli bir konu.

"SINIRSIZ" kelimesidir.Teknolojide hiç bir şey sınırsız değildir.Siz hiç sınırsız disk gördünüz mü ?

Muhakkak bant genişliği,cpu gibi bir kısıtlama bulunuyordur.Bunu muhakkak öğreniniz.

Eğer piyasada hiç olmayan bir fiyata bir hizmet sağlıyorlarsa direk olarak şüphe duyun.Yani bir ürün 100 TL ye satılırken 90,80 TL gibi fiyatlara satılabilir belki ama 50 TL'ye satılan ürün sizin için şüphe sebebi olmalıdır.

Son sormanız gereken Para İade Garantisi varmıdır ? Hizmeti aylık almanız yararınızadır eğer yıllıkta çok büyük indirim sağlamıyorsa.

Ayrıca şunuda aklınızdan çıkartmayın "Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur" ancak "Her Pahalı Üründe Kaliteli Değildir"...

Başka bir yazımda görüşmek üzere

proghammer

webmaster.tc
"Ucuz Etin Yahnisi Ucuz Olur"

Ucuz Etin Yahnisi Yavan olur.. :)

Maddeler halinde yazılan uyarıları dikkate alınız kesinlikle..

Hosting aldıktan sonra tamam alabileceğiniz dürüst birilerine rastlamanızda bir hayli zor.

Vur kaç taktiği kullanılıyor AMAN dikkat.

samNet

webmaster.tc
Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler. Benimde host konusunda çok başım yandı. Artık ucuz hostinglerden olabildiğince kaçıyorum.

seto

webmaster.tc
Çok özür dileyerekten,bu isimler ve işlerle alakalı,bilgili arkadaşlar!
Ben şuan internetbilişim adlı firmanın bir hosting paketinden yararlanmaktayım ancak süresi bitti:( ve ben biraz araştırma bi arkadaşın arkadaş tavsiyesi derken reseller hosting.com.tr firmasına ulaştım.Bu firma ile ilgili bana tavsiye verebilir misiniz? Hizmet paketleri çok uygun ama gel gelelim ne kadar görevini gerçekleştiriyor? 3 kuruştan kaçıcaz diyede kendimizi kahredip;sizmet alamadıktan sonra,performans alamadıktan sonra 10 kuruşa patlamasın.RESELLERHOSTİNG.COM.TR hakkında bilgi sahibi olan var mı?

inforesim

webmaster.tc
Çok özür dileyerekten,bu isimler ve işlerle alakalı,bilgili arkadaşlar!
Ben şuan internetbilişim adlı firmanın bir hosting paketinden yararlanmaktayım ancak süresi bitti:( ve ben biraz araştırma bi arkadaşın arkadaş tavsiyesi derken reseller hosting.com.tr firmasına ulaştım.Bu firma ile ilgili bana tavsiye verebilir misiniz? Hizmet paketleri çok uygun ama gel gelelim ne kadar görevini gerçekleştiriyor? 3 kuruştan kaçıcaz diyede kendimizi kahredip;sizmet alamadıktan sonra,performans alamadıktan sonra 10 kuruşa patlamasın.RESELLERHOSTİNG.COM.TR hakkında bilgi sahibi olan var mı?
Nasıl Bilirsiniz | Webmaster.TC

Buraya konu açın.