• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Hzılı İndex Ve Dikkat Çekmek

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

fhuner

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar kendi sitelerimde uyguladığım hızlı index alma yöntemlerini ve google aramalarında linkiniz nasıl dikkat çekmeli ondan bahsedeceğim biraz.Kendi yaptıklarımı sırasıyla yazayım sizlerde ona göre hareket edersiniz.İlk önce yazımı yazıyorum.Daha sonra yayınladığım yazıma girerek kayıt olduğum 25-30 sosyal imleme sitesine yazımı yolluyorum.Daha sonra google webmaster tools adresine girip google ggibi getir alanında linkimi yollayıp google botlarını çağırıyorum.Bu ilem bittikten sonra 5-10 dakiika index almasını bekliyorum.İndex aldıktan sonra google sıra bulucu ile yazımın anahtar kelimesinin kaçıncı sırada olduğunu buluyorum ve google linkimi alıyorum.Google linki örneği : http://www.google.com.tr/url?sa=t&r...Q_jAz3UHvaXuyD80Q&sig2=hAe1aCoPKvmEOqdXLQrUdA
bu link uzun oldugunda kimseye tıklatamayız o yüzden tiny url kısalt ile bu linki kısaltıyorum ve facebook sayfalarımda bir defa paylasıyorum 5 kii gelse bile yeterlidir.Buraya kadar tamam bu şekilde ne yapmış oldum hem hızlı index almış oldum hemde anahtar kelimede kendimi üst sıralara çekmiş oldum.Peki denedin de gerçekten üst sıralara cıktınmı diye sorarsnız şöyle örnekleyim.Çakallarla Dans 2 yeni çıktığı için hit alcağını düündüğümden onun konusunu actım ve aramalarda ilk aşta 401.sıradaydım ve bu işlem sonrası akşama doğru yani tahmini 6-8 saat sonra baktığımda ilk sayfada yer aldım.O yüzden facebook sayfalarımı seviyorum çok etkili bu konuda...

Peki diyelim ki ilk sayfada çıktık peki bizim linke hemen tıklarlarmı eğer linkinizi ilgi çekici yaparsanız emin olun tıklanma oranı % 80 artar.Peki linkimizi ilgi çekici nasıl yaparız.Yani google aramalarında sizin siteniz yıldızlı veya resimli çıkarsa emin olun bu karşı tarafa daha ilgi çekici gelir.
Google aramalarında yıldızlı çıkmak :
Wordpress siteler için en iyisi Bu eklentidir.Eklentiyi indirip etkinleştirmeniz yeterlidir.Ben herhangi bir ayar yapmadım ama istereniz grafik ayarı yapabilirsiniz.Size tavsiyem yazılarınızı yazdıktan sonra yazınıza yıldız verin ve başparmak işaretini tıklayınız.

Google aramalarında yazar resimi çıkarmak :
Aslında bunun için eklentiler kullanlar var,çok uzun olarak anlatanlar var ama aslında olay çok basittir.İlk yapmanız gereken https://plus.google.com/ adresine giriyoruz.Solda profil yazısına tıklıyoruz ve açılan yerde üste mavi butonlu profili düzenle var ona basıyoruz.Bunuda yaptıktan sonra en altta Katılımda bulunduğu siteler diye yer var oraya basıp sitenizi ekliyorsunuz.ve kaydediyorsunuz.Şimdi burada dikkat etmeniz gereken şudur.Wordpress sitenizin yönetim paneline girip profilinize bakınız orada mail adresiniz var o maille google plus mailiniz aynı olmalıdır.Bu işlemleride yaptıktan sonra sitenizin uygun yerine ben footer link kısmına yapıstırdım sunu yapıstıyoruz.
<a href="Google Plus Adresi?
rel=author">Google</a>
google plus adresinin almanın en kısa yolu https://plus.google.com/ adresine girince sağ üstte profil resiminizin yanında ok işaretine basınız ve gizlilik linkine tıklayınız orada profil linkiniz mevcuttur.En geç bir ay içerisinde googlede resimli çıkarsınız.Yıldızlı çıkmak ise daha kısa sürede oluyor ben bir günde çıktım ama dikkat ettiğim her iki uygulamayı kullanırsam sadece yıldızlı görünüyor resimli arada görünüyor.
İşlemlerinizi bitirdiken sonra bu Webmaster Tools - Rich Snippets Testing Tool adresten sitenizin yeni arama sonucu halini görebilirsiniz...