• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

IRCD Hosting Alırken Dikkat Edin!

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Auswitch

webmaster.tc

IRCD Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

12 yıldır IRCD üzerinde takılıyorum. Bir çok yerde görev aldım, eğlencemi yaptım tadını çıkardım. Ama insan aynı şeylerle uğraşmaktan bazen usanıyor! IRCD Hosting hakkın da bazı geniş ve detaylı bilgiler vereceğim. Yeni açılmış bir çok '''IRCD Hosting var ve bu hosting firmaları kısa bir süre sonra kapanıyor. Kısaca işleri yolunda gitmiyor...

IRCD Hosting alırken kaliteyi ön planda tutun. Öncelikle yeni açılmış firmaların genellikle bu işi yapmak için vergi numarası veyahut iş tescili YS Belgesi bulunmamakta. Bu yüzden e-ticaret koşulları gerekçesiyle bu hosting firmalarının satış yapması kesinlikle yasaklanmalı ön gerekçem budur. Eğer kendilerine güveniyorlarsa zaten bu işi yapmak için gerekli belgeleri bünyesinde ve satış yaptıkları sitelerinde barındırırlar. Barındırmadıkları için bu bilgileri bir çok müşteri kaybı yaşıyorlar. Öncelikle IRCD sohbet sitenizin bir geleceği varsa mutlaka bu koşullara önem vermeniz gerekir. IRCD bir gün kapanır ve web hosting alanınız da aynı IRCD Hosting firmasına ait olduğu gibi firma bir anda kapanırsa yedeklerini almadan elinizde ki her şey uçar gider bir anda. Bir çok acemi IRCD sunucu sahipleri Domain ve web hostingini dahi aynı IRCD Hosting firmasında barındırmak istiyor. Bu yüzden dikkat etmemiz gereklidir bu durumlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Yeni firmalara asla domain ve web hosting'inizi emanet etmeyin. İsimtescil, Gobady gibi ünlü e-ticaret firmalarına teslim edebilirsiniz. IRCD Hosting'iniz kapansa bile sorun olmaz tekrar yenisini açarsınız tabii firmanız küçük derecede user kaplıyorsa. User nick kayıtları, eggdrop botlar, telnet üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemler silinir tekrar userlerinizin kayıt olması ve sunucunuz üzerinde yaptığınız işlemlerin tekrar kurulması gerekir.

IRCD Hosting firmalarından sadece açıkçası şuanda ''Sekershell'' IRCD Hosting firmasını beğeniyorum. Sekershell 7 yıldır IRCD Hosting hizmeti veriyor ve neredeyse tüm IRCD ile uğraşan, heveslisi olan sunucu sahiplerine hizmet veriyor. Paranıza kıyarak, kaliteli bir IRCD Hosting firması olarak Sekershell.com IRCD Hosting firmasını kesinlikle öneriyorum. Sekershell ile yakından uzaktan bağlantım yoktur bunu belirtmek istiyorum sadece sizlere araştırmalarım sonucu belirlediğim neticeleri dile getiriyorum. Fiyatları da kaliteli bir iş için çok uygun kendi düşüncem tabii. Bunun yanı sıra, kendini IRCD alemin de kanıtlamış ve kaliteli sunucuları barındıran referansı olan IRCD Hosting firmalarına yönelebilirsiniz. Asla yeni hosting firmaları veya IRCD Hosting ve web hosting işini yapmak için herhangi bir belgesi olmayan firmalarla anlaşma sağlamayın. Fiyatı ne kadar düşük olursa olsun, kaliteli bir IRCD Hosting firması ile çalışmak varken biraz paranıza kıyarak güvenilir bir IRCD Hosting firmasıyla çalışmalısınız.

Teknik olarak konuyu gerekçe duymak gerekirse. IRCD Hosting firmalarının sizlere sunduğu sunucu hızı uptime süresini kesinlikle inceleyin. Sunucunun giriş hızı iyi değilse bu sizin ''user'' kaybı yaşamanıza neden olacaktır. Görsel bakımdan her sunucu aynı özellikleri taşır bunu unutmamalıyız. IRCD Hosting alırken sadece sunucu hızına değil ''kesinti'' durumuna da bakmalıyız. Sunucunuz her zaman kesilebilir böyle IRCD Hosting firmaları malesef, günümüz de mevcut. Kesinlikle kesinti yaşadığınız IRCD Hosting firmalarını tercih etmeyin. Kesintiler sürekli olursa ''user'' kaybını yine yaşarsınız. Sorunlarınıza yardımcı olabilecek IRCD Hosting firmaların da sizinle ilgilenmeyen IRCD Hosting firmaları ile kesinlikle iletişime geçmeyin. Sizinle sürekli ilgilenen, ve müşterisinin sorunlarına çözüm arayan firmalar mevcuttur. Bu firmaları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

IRCD Hosting kampanyalarını sürekli takip edin size en uygun kampanya hangisi ise o firmalara yönelin. Tabii firmanın belgelerini, kesinti ve hızını göz önünde bulundurun. IRCD konusun da acemi birisiyseniz sunucunuzun düzenini ve tüm kurulumlarıyla birlikte teslim eden bir çok firma var. ÖRN: Bütün eggdrop botları, mIRC Script, Web Tasarım, Cpanel ingilizce türkçe vs vs. Hazır bir kurulumunuz, mIRC Scriptiniz ve userlerinizin ilgisini çeken ve sıkılmaması için sık sık oynanan oyun eggdrop kurulum kampanyalarını kaçırmayın. Bunun yanı sıra IRCD Hosting ''makina'' özelliğine resellere vs dikkat edin inceleyin.