• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

jquery live() kullanımı?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Pyrotoxin

webmaster.tc
Merhaba^^ bir adet açılır kutum var bu kutudan seçilen değeri ekle butonuna tıklayarak veri tabanında sorgulatıp onunla ilgili değeri eklencek satira yazdırıyorum ilk etapta sorun yok.

fakat ben kişi ikinici defa açılır kutudan veri seçtiğinde tekrar aynısını basmasını istiyorum fakat

$(document).ready(function(){$('.ekle').click( sonucAl )});

bu kısımda live kullandıgımda sonucAl fonksiyonunu nasıl çağıracagımı bilmiyorum :/ .trigger(sonucAl ) denedim ama olmadı =(

bir diğer kısım ise seçenek eklendiğinde o seçeneğe ait satırın yanına ekle dendiğinde seçenekle ilgili satırda eklensin onuda secenek_satir ile eklenen satirlari saydırıp $('.sdetay') buradaki .sdetay kısmının sdetay+secenek_satir bu şekilde bir yapıda olması gerekiyor ki hangi satırı tutugunu ve gelicek veriyi hangi satırdaki select kutusuna yazdırcagını bilsin ama eklediğimde o sekilde string bir ifade olarak görüyor =( onuda yapamadım :S

kısacası aşağıdaki koda live özelliği eklenmesi gerekiyor =/ yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

resim halinde anlatıcak olursak

HTML:
        <script type="text/javascript">
         $(document).ready(function(){$('.ekle').click( sonucAl )});
         function sonucAl(){
             var secenek_satir=0;
             $.getJSON('http://localhost/proje/yonet/site/index.php/ilanlar/ilanlarl/secenekd/'+$('.sgrup').val(),
             function(JSON){
                 $('#sonuca').empty();
                 $('#sonuca').html('<thead class="sec_satir'+secenek_satir+'"><tr><th>#</th><th>Seçenek</th><th>Fiyat</th><th></th><th></th></tr></thead><tr class="sec_satir'+secenek_satir+'"><th>'+secenek_satir+'</th><th><select class="sdetay"></select></th><th><select class="span1"><option>+</option><option>-</option></select><input type="text" class="span1"></th><th><a class="btn btn-danger" onclick=\'$(".sec_satir'+secenek_satir+'").remove();\'><i class="icon-trash "></i> Sil</a></th><th><a class="btn btn-info"><i class="icon-plus "></i> Ekle</a></th>');//donen veriyi içine at

$.each(JSON, function(i, grup){
                     $('.sdetay').append('<option value="'+grup.sd_sira+'">'+grup.sdd_isim+'</option>')
                 });
             });
             secenek_satir++;
         }
        </script>      
        <fieldset>
         <div class="widget widget-table">
          <div class="widget-header">                        
           <h3><i class="icon-th-large"></i> Seçenekler</h3>
           <div class="widget-actions">
            <select name="secenekgrup" class="sgrup">
            <?php
            foreach($secenekler as $sc)
            {echo '<option value="'.$sc->secenek_sira.'">'.$sc->secenek_isim.'</option>';}
            ?>

</select>
            <a class="ekle btn btn-success"><i class="icon-plus"></i> Ekle</a>
           </div>
          </div> <!-- /widget-header -->
          <div class="widget-content">
           <table id="sonuca" class="table table-bordered table-striped">
            <tfoot>
            </tfoot>
           </table>
             </div>
         </div>