• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Mark Zuckerberg’in istifası isteniyor.

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Ertuğrul

webmaster.tc
Mark Zuckerberg’in kendi kurduğu sosyal paylaşım sitesi olan Facebook.com’un yöneticiliğinden istifa etmesi isteniyor.

Şirketin yatırımcıları hisse senetlerindeki değerin yarıya indiğini görünce harekete geçti. Zuckerberg’ten CEO’luğu daha deneyimli ellere bırakması talep edildi.
Toplantıların çoğuna spor ayakkabı ve tişörtle katılan Zuckerberg’in fazla ciddiye alınmadığını söyleyen Chicagolu analist David Futrelle, “İyi bir hayalci olmak, her zaman iyi bir CEO olmayı gerektirmiyor. Şirketin iyiliği için yatırımcıların beklentileri üst düzeyde karşılanmalı” dedi.

Zuckberg ise Wall Street’in planlarını izlemek gibi bir kaygısı olmadığını, kendisinin uzun vadeli, akılcı programına devam edeceğini açıkladı.

Kaynak:
haberf.com

Ertuğrul

webmaster.tc
Gidip gitmemek onun elinde tabiki fakat bence de "İyi bir hayalci olmak, her zaman iyi bir CEO olmayı gerektirmiyor. Şirketin iyiliği için yatırımcıların beklentileri üst düzeyde karşılanmalı"

ozi.15

webmaster.tc
Uzun zamandır bilgidede.com da yazarlık yapıyorum ve sosyal medya alanlarını takip ediyorum.Facebook çok büyük kayıp yaşıyor.Hem kullanıcılarına dikta ettiği kurallar hemde alternatif sosyal medya alanları türeyince büyük antipati kazandı.Dolayısıyla haberin doğruluk payı kuvvetle muhtemel.

Webmaster

webmaster.tc
Milyonlarca dolar para ödedi kendini oraya atabilmek için ne zorluklar atlattıda yınede vermedı kapatacagını hiiç sanmam

arkeyan26

webmaster.tc
adam şirketi batırdı...
hisseler yarıyarıya düştü...
evlenmek bu adama hiç yaramadı....

mFurkan

webmaster.tc
Arkadaşlar Zuckerberg' in yönetim konusunda pekte iyi olduğunu sanmıyorum. Kendi kafasına göre hareket eden bir kişiliği var. Çok iyi bir yazılımcı ve iyi bir hayal gücüne sahip olabilir ancak dünyada büyük şirketler arasında bulunan bir şirketi yönetmek o kadarda kolay değildir. Adama havada 50 takla attırır sonra da elindeki ekmeği alırlar. ;)

alp

webmaster.tc
yerinde olsam ceo luğu bırakırım , adamlar hissesini satsın demiyor , ceo'luğu bıraksın diyor.

ben olsam ceo'luğu bırakır , yatarım :) kaç milyar dolarlık şirket , mark olmadan da ayakta kalabilir heralde

Emrullah

webmaster.tc
Mark facebook ceosunu bıraksa daha çok kazanır. Adam maksat yeşillik olsun diye duruyor gibi geliyo bana. İşin profesyonellerine ceo sunu teslim etse daha çok kazanır bu arkadaş ;) ve facebook da daha kaliteli bir ortam olur. He bi de şu zaman tüneli facebook ta çoğu kullanıcının şikayet ettiği bi sistem. Geri dönüşünü yapsalar bence daha iyi bir iyileşme olur. Ya arkadaş bunları fikrimi paylaşmak için söylüyorum ama facebook un bundan neyine ki.. ;)

The-Ice

webmaster.tc
Bu adam facebook'u google ve microsofta karşı koruyan tek isim o giderse direk satılır facebook hisseleri :)

hayal@17

webmaster.tc
Hiç biyere gitmeyeceği konusunda bence herkes hem fikir olmalıdır. Ne paralar harcadığını biliyoruz oraya asla gitmez ve facebook halka açıldıktan sonra ki durumunu görmek isteycektir.