• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

MyBB'mi vBulletin mi ?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

RoYaL

webmaster.tc
Kesinlikle VBulletin diyeceğim sistem. Çünkü kullanan biri olarak 2 sistemdeki olayları gördüm ki , forum sektörüne girmek isteyen biri öncelikle MyBB'yi sonrasında Level2 olan yani 2. seviye olan ( daha profesyonel ) VBulletin'i çözmeli.

MyBB'yi çözen birisi VBulletin'i biraz çabaladığı takdirde çözebilir ama eğer ilk VBulletin kullanırsınız MyBB size çocuk oyuncağı gelir. VBulletin'i tercih etmemin nedenleri ;

Ücretli üyeliklerde yani aboneliklerde özel destek sağlaması ( otomatik sistem )
Gelişmiş editör bakımından sorun yaşatmaması
İnsanların genelde popülerliğe , forum popülerliğinin ise VBulletin'den yana olması

Benim denk geldiğim yada bildiğim MyBB'nin tek iyi yönü SEO özelliğinin ücretsiz ve kolay olması. Gerçi o durum da VBulletin'de VBSEO ile çözülmüş durumda

Hakan AYTAR

webmaster.tc
Evet vBulletin Ama lisans Ücreti Oldugu İçin geneLde ikinci planda kalıyor diyebiliriz ama null sürüm ile lider durumda

Tevfik

webmaster.tc
Eminim null sürümlere de birşeyler düşünüyorlardır çünkü aşırı derecede çoğaldı, bana soracak olursanda vBulletinden sonra SMF derim. SMF tek geçerim Seo falan harika tasarımda da istediğini yapabilirsin :)

Hakan AYTAR

webmaster.tc
Evet haklısın forum işlerine girmeye karar veren kişilerin mutlaka ilk kullandıkları ve kullanacakları sistem bence smf