• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Nasıl Oluyor

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Merhaba arkadaşlar ,

Az önce sitem hacklendi fark ettim ve ftpyi açıp index.php ye baktım yerli yerinde. Baktım index.html var ana bu ne dedim girdim index.html ekleyip indexi oraya basmışlar. Hadi index.html olsa editlemiş diyicem ama olmayan index.html eklenmiş ve index basılmış. İndexi sildim 15 saniye sonra tekrar eklenmiş , gine sildim 1 dk sonr ayeniden eklenti. Tuttum ticket atıım baktım ki ftp temizlenmiş ve ftp yi kimse bilmiyordu. İyiki bu gün db yedeğimi almıştım.

2 Kanıya vardım.

1. Sunucuya Sızdılar
  2. Shell yedim

Ama shell sunucuda engellenmiş olması lazımdı.

Nasıl olmuş olabilir arkadaşlar ?

inforesim

webmaster.tc
Ya FTP bilgilerini biliyorlar, Yada sunucuya shell atmışlar veya Kullandığın yazılımdaki bir eklentide vs. açık olabilir. Sen sildikçe yeniden ekliyorlarsa, Senin sitene özel bir işlem yapıyor olabilirler.

Mybb kullanıyorum. Manuel olarak eklendiği belliydi. Otomatik olsaydı hemen eklenirdi. 5 dakikada gelen tickete yarım saat oldu cevaplamadılar. Eğer kullandığm firma kaynaklı ise hemen değişeceğim. Daha öncede ftp silinme gibi sorunla karşılaştım.

Deminden beri açık arıyorum güncel bir açıkda bulamadım. 3388.34/Sınırsız MB

Ayrıca 3 gb dolu gösteriyor boş ftpye.