• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Niçin WordPress?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

mylmz

webmaster.tc
Merhaba..

Bugüne kadar asp ile uğraştım.. Kendimce güzel şeyler başardım ve artık zamanı geldi deyip kolları sıvadım php'ye başladım. Ama ne zaman kendim kodlasam dediğimde karşıma wp çıktı..

İşte sorum da bu yüzden.. Niçin orjinal bir kodlama değil de wordpress?

Bakıyorum haber sitesi wordpress, oyun sitesi, blog, çiçekçi, alışveriş sitesi, hosting ne varsa herkes çizdirmiş aktarmış wp'ye kullanıyor..

Farkı ne özelliği ne açıklarsanız sevinirim.

Not: Basit o yüzden demek yerine detaylı açıklamalar yapabilirseniz sevinirim...

Kolay gelsin..

bykolcuoglu

webmaster.tc
Wordpress'te yapamıyacagın hiçbirşey yok. Kurumsal, e-ticaret, video, oyun... vb. Bunun yapılmışı varken birdaha yapmak birçok insana mantıklı gelmez. Wordpress üzerinden kendi temanı yapıp yönetim paneline baglamanda mümkündür.

GüçNet

webmaster.tc
Güvenlik Açıkları pek bulunmayan bir sistem
Yönetimi Kolay
Binlerce teması mevcut
Açık kaynak kodlu
Seo konusunda çoğu scripte göre daha başarılı
Sürekli Güncel sürümler çıkartılıyor
Her alanda çok esnek ( tema-bot-eklentii gibi şeyler kolay entegre ediliyor )
ÜCRETSİZ ( en önemlisi bu )

DAHA NE OLSUN ?

mylmz

webmaster.tc
Peki bir aralar Php nukenin de açık ara önde götürmesini de düşünürsek nukenin bitişi gibi veya drupalın bitişi gibi wordpress de bitecek gibi bir yorum yapsak ne kadar doğru olur?

GüçNet

webmaster.tc
Php nuke bildiğim kadarıyla güncellemelerini devam ettirmedi ve gerektiği kadar atılım yapmadı o yüzden kayboldu ortalıktan. Ancak drupal hala çok kullanılan bir sistem Wordpress kadar olmasa da kullananlar var. Wordpress bu çizgide devam ederse ben bitceğine inanmıyorum.Benim 10 taneden fazla wordpress tabanlı sitem mevcut ve çok memnunum

3gzotik

webmaster.tc
Wordpressin php bilmesende tasarım entegre edebilceğin bir altyapısı var , wp de aklına gelebilcek her türlü işi yapabiliyorsun,wpde arkadaşlarında dediğin gibi seo bakış açısı çok gelişmiş,tema içi seo wpde diyerlerine nazeren daha sağlam.

inforesim

webmaster.tc
Tek sebebi, Ücretsiz olması ve Binlerce kişi tarafından geliştirilmesi. Yazılım bilmeyenlerin, Ücretsiz eklenti - temalara ulaşabilmesi.

aykt35

webmaster.tc
En güzel yanı google bu wordpressi çok seviyor :) bence bu wp yi seçmene en büyük etken olabilir :)

mFurkan

webmaster.tc
Web piyasasında neyin ne olacağı pek belli olmuyor. Yarın daha esnek ve profesyonel bir script çıkarsa Wordpress sistemini tahtından edebilir.