• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Opencart Wamp Server Kurulumu

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

AltayWEB

webmaster.tc
ADIM1: İndirdiğiniz dosyaları Winrardan çıkarın.

ADIM 2: Sonra sırasıyla “Tr-opencart-v1.5.5_tam_surum” dosyasının içine girin. Sonra “ana_dizine_yukleyin” dosyasını açın ve içindeki tüm dosyaları kopyalayın.

ADIM 3: Kopyaladığımız Dosyaları: Sıarasıyla Bilgisayarım–>YerelDisk C–> Wamp–> www açıp “www” dosyasının içine yapıştırın. ( tabi önce “www” klasörünün içinde bulunan dosyaları siliniz:)))

ADIM 4: Wampı çalıştırın.

ADIM 5 : Veri Tabanı oluşturma

Wamp simgesinin üstüne gelip sol tıklayınız. Ardından “PhpMyAdmin” seçeneğini tıklayınız.

Açılan Sayfada “Veri Tabanı” sekmesini tıklayıp istediğiniz bir isimle (mesala open) bir veri tabanı oluşturunuz.

ADIM 6: Borowserimizi açalım ve adres çubuğuna “localhost” yazalım. Karşıma;

ADIM 7: Sonraki sayfada “Ön Yükleme Sayfası” görünecek. Burda yine “Devam Et diyeceğiz.”

ADIM 8:En önemli adıma geldik:)

Burada yapmanız gerekenleri resmin üstünde belirttim. Bunları yaptıktan sonra “Devam Et” tıklayınız.

Evt arkadaşlar böylelikle kurulum işlemimiz tamamlanmış oldu. Bundan sonra yapmanız gereken şey “www” klasötürün içinde bulunan “install” dizinini silmek.

Eğer Yönetim panelini açmak isterseniz borowseri açıp “localhost/admin/index.php yazarsanız giriş ekranı karşınıza gelecektir. sonra kullanıcı adınızı ve parolanızı yazarak paneli açabilirsiniz. Hadi bakem hayırlı olsun bir makaleminde sonuna gelmiş bulundum. Yorum yazın arkadaşlar bişeyler paylaşın buraya ekleyin bilgi deryası olsun burası taşsın herkez birşeyler öğrensin…