• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Paravan Blog Nasıl Olmalı?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Carizmatic

New member
  • Paravan blog nedir ?
  • Ne işe yarar ?
  • Bir paravan blog nasıl olmalıdır?

1. Paravan bloglar sitelerinizin içeriği ile aynı içeriğe sahip özgün makalelerle yazılmış ve güncel tutulan Free bloglar veya ücreti ile hosting ve anahtar kelimenizin içerisinde geçtiği domainle açılan bloglardır. Ben genelde free olanları tercih etmenizden yanayım sebebi ise bu paravan bloglara yapacağınız seo çalışmaları yüzünden eğer paravan blog filtreye girecek olursa en azından domain ve hostinginiz boşa gitmemiş olur. Ayrıca free blogların yeni açılmış bir paravana göre filtreye girme oranları daha azdır.

2. Paravan bloglar sitenizin anahtar kelimede yükselmesi için birer basamaktır bu basamaklar birinci sıraya oturmanızı sağlamaya bilirler ama bu basamakların işe yaramadığı anlamına gelmez sonuç olarak bir çok seo yöntemi tek başına etkili olmaya bilir.

3. Asıl konu bir paravan blogun nasıl olması gerektiğidir yani bir çok kişi burada bir yanılgıya düşmekteler düşülen bu yanılgı aynı makale ve etiketlerle 15 20 tane paravan açarsam ooo google beni sever YANLIŞ! Arkadaşım bence sevmez bu aynı makale ile 500 600 tane wiki sitesine makale yollamaya benzer aradaki tek fark bu blog ve adreslerinde anahtar kelimeniz var .

Peki nasıl olmalı paravan blog ? bir paravan blog açılımında hangi yol haritası izlenmeli ?
İşlemi en başından anlatarak size bu haritayı çizmek istiyorum ben bu yöntemi kullanıyorum ve işime yarıyor yanlış olduğunu düşünen arkadaşlarımız olabilir onlardan,da ricam buyursun doğrusunu anlatsınlar bilgi paylaştıkça büyür

Bu gün sizlerle bir paravan blog açıyoruz

• İlk gün : 1 adet paravan blog açıyor ve içerisine 300 350 kelimelik bir makale yazıyoruz daha sonra bu makaleyi pingliyoruz ve imleme yaparak paravan üstünden ana siteye sıcak hit akışı sağlamış oluyoruz 1 2 hit bile gelse google o linkler üzerinde akan hiti değerlendirecektir aynı googlede arama yapıp,ta anahtar kelimenizle sitenize gelen ziyaretçiler gibi tabi o kadar etkili olacak demiyorum. Yalnız bu imleme işlemini günde bir defa abartmadan 10 15 siteye yapmanız yeterli olacaktır

• İkinci gün : 1 adet daha paravan bloğ açıyoruz farklı bir siteden ve 300 350 kelimelik bir makale yazıyoruz daha sonra bu makaleyi pingliyoruz ve imliyoruz aynı birinci günde olduğu gibi sonra birinci günde açtığımız paravan sitemize yine konumuzla alakalı bir adet 150 200 kelimelik mini bir makale yazıyoruz bu makalenin içerisinden anahtar kelimemizin birine daha önce yazdığımız 300 350 kelimelik makaleye link veriyoruz. Bu sayede site içi link almış olduk. Birinci gün açılan bloga yazılacak diğer mini makalelerle isterseniz ana makaleyi isterseniz bir önceki mini makaleyi linkleye bilirsiniz.

• Üçüncü gün : 1 adet daha paravan bloğ açıyoruz farklı bir siteden ve 300 350 kelimelik bir makale yazıyoruz daha sonra bu makaleyi pingliyoruz ve imliyoruz aynı birinci ve ikinci günde olduğu gibi daha sonra birinci ve ikinci günde açtığımız paravan sitelerimize yine konumuzla alakalı bir adet 150 200 kelimelik mini bir makale yazıyoruz ve aynı işlemleri devam ettiriyoruz burada site içi linkler ister ilk makaleden itibaren isterseniz 2 veya 3 makaleden itibaren eklene bilir

Bu döngüyü istediğiniz kadar büyüte bilirsiniz ama her blogu güncel tutmak ve o blog sitelerine baclink + imleme + pingleme ve benzeri işlemleri yapmak zorundasınız yani yönetebileceğiniz kadar paravan bloğa sahip olmanız 40 50 tane paravan bloga sahip olmanızdan iyidir.