• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Paravan Blog Nasıl Oluşturulur

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

teknomag

webmaster.tc
Uzun bir süredir, hiçbir etki ve önemini kaybetmeyen backlink türlerinden biri de paravan bloglar ve tanıtım yazılarıdır.

Herhangi bir sitenize, seo çalışması yapacak bir kişi şayet paravan bloglar ile uğraşıyorlarsa, genellikle bu tür kişiler ücretsiz bir blog açarak çeşitli yazılar yazarak işlemlerini tamamlıyorlar.

Bu yazımızda ise size kaliteli ve etkili bir paravan blog oluşumunu ve tavsiyelerimizi belirteceğiz.

Paravan Bloglarımız için Alan Seçimlerimi :

En başta belirteceğimiz özelliklerden bir taneside kesinlikle asdfcv.com gibi isimlerler altında paravan blog oluşturmayınız. Çünkü bu gibi isimlerin google üzerindeki değer kazanması oldukça uzun sürer ve spam riski taşımaktadır.

Ayrıca kullanacağımız isimler, herhangi bir domainin alt uzantısı olmaması gerekmektedir, çünkü herhangi bir en ufak yanlış hareketimizde spam riski kazanarak kapatılmaktadır. Örneğin : deneme.wordpress.com

Blogspot üzerinden alacağınız subdomainler, diğer domainlere göre bir adım daha önde olmanızı sağlayacaktır. Bu subdomainler üzerinde, yapacağınız herhangi bir çalışmanın verimi artar ve filitrelere takılma oranı en aza indirgenir. Bu yüzden herhangi bir endişeye kapılmadan istediğiniz gibi backlink kasabilirsiniz.

Ne Tür Backlink Çalışmaları Yapılmalı ?

- Wiki türü web sitelerine makale yollarak backlink çalışması yapabilirsiniz.
- Türkçe forumlarda web sitenizi tanıtabilirsiniz. İmleme yapabilirsiniz.
- 247backlinks.info adresinden ücretsiz 1000 adet backlink edinebilirsiniz.

Bu ve buna benzer çalışmalar sonucunda blogspot siteniz oldukça değerli ve güçlü bir alt yapıya kavuşacaktır.

Ancak şunuda unutmamak gerekir ki rakiplerinize size ani bir report saldırı yapabilir.

Web siteleriniz için bol hitli günler dilerim.

AsiMelek

webmaster.tc
programla açılan yine programla kasılan bloglar etkilimidir,tavsiye edermisiniz.

AsiMelek

webmaster.tc
Paravan blog örneği ve tecrübelisi hocam burada :D

Kendisinin maşallahı var harbiden paravan yapmış lunapark gibi herçeşit blog var :eek::eek::eek::eek: :p:p
ozaman program alıp :D programla içerik ve blog kasabilirim sanırım ben 7/24 uyumamalıyım ..hiç bir sitemden vazgeçemiyorum bi lunaparkta ben kurmalıyım:eek::D

proghammer

webmaster.tc
ozaman program alıp :D programla içerik ve blog kasabilirim sanırım ben 7/24 uyumamalıyım ..hiç bir sitemden vazgeçemiyorum bi lunaparkta ben kurmalıyım:eek::D
Lunapark kurmuşsun hocam zaten bi daha mı kurcan :eek::eek::eek::eek:

Ha program olmuş ha kendiniz kurmuşsunuz farketmiyor arkaya sağlam PR değerleri yüksek Backlinkleri göm sorun olmaz artık anlayış bu yaaa valla bak :D

AsiMelek

webmaster.tc
Lunapark kurmuşsun hocam zaten bi daha mı kurcan :eek::eek::eek::eek:

Ha program olmuş ha kendiniz kurmuşsunuz farketmiyor arkaya sağlam PR değerleri yüksek Backlinkleri göm sorun olmaz artık anlayış bu yaaa valla bak :D
29 wordpres 2 v bulletin 1 dle ama :D onları besleyecek pravan bloglar istiyorum:eek:
dün gece link kasmaya çalıştım pr5 bi site çok hoşuma gitti azcık onla oyalanıyım bari:p