• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Paypal diğer tahsilat çareleri

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

LadyArch3r

webmaster.tc
Şuan paypal hesap bakiyem -300 TL.

Sebebi ise sattığım tek ürün de paypal kısmında paypal adresim kalmış kişi değiştirmemiş ve bir adet tablet pc satmış 300 TL ye.Para doğal olarak bana geldi.Benden istedi parayı bende gönderdim.Daha sonra parayı gönderdiğim kişi tablet pc yi göndermemiş.Ödemeyi yapan kişi dispute çekti -300 TL bakiyem oldu.
Benim parayı gönderdiğim kişi ödeme yapan kişiye tablet pc yi göndermiş.Yani adam hem 300 TL sini aldı hemde tablet pc sini.Konuşuyorum tableti bana gönderecek ama sürekli oyalıyor.

Paypal 'da mail atıp duruyordu eksi bakiyenizi düzeltin diye.Şimdi maili değiştirmiş

PayPal hesap bakiyeniz 60 gün veya daha uzun süredir eksi bakiyede. Diğer tahsilat çarelerinden kaçınmak için lütfen bakiyenize para ekleyerek en az sıfıra getirin.
Ben bu parayı ödemek istemiyorum.Paypala defalarca anlatmaya çalıştım aradım vs diyor ki konu kapandı bitti.

Ne yapmam lazım.

LadyArch3r

webmaster.tc
Söyle gönderilsin göndermiyorsa dolandırıcılığa girer diye düşünüyorum. Şikayet edersin.
Sürekli oyalanıyorum bugün, yarın , bugün yarın en iyisi savcılığa şikayet heralde

o 2 kişiyi nitelikli dolandırıcılıkdan suç duyurusunda bulunulduğu zaman bu iş çözülür gibi.

inforesim

webmaster.tc
Paypal daki kredi kartı sanamı ait ? Adres bilgilerin vs doğruysa hukuksal olarak parayı alabilirler tabi. Onun dışında, o adama 300 TL göndermişsin ya ona dispute açabiliyormusun ? Kargo bilgisi girilmemiş ödemeleri %90 geri alabiliyorsunuz.

corpixx

webmaster.tc
Şu olayı detaylıca anlatırmısın anlattıklarından birşey anlamadım.
Tane tane anlat ki yardımcı olayım.

LadyArch3r

webmaster.tc
Paypal daki kredi kartı sanamı ait ? Adres bilgilerin vs doğruysa hukuksal olarak parayı alabilirler tabi. Onun dışında, o adama 300 TL göndermişsin ya ona dispute açabiliyormusun ? Kargo bilgisi girilmemiş ödemeleri %90 geri alabiliyorsunuz.

Kredi kartı ve adres bana ait.

Dispute açamıyorum çünkü kesinti olmasın diye kişisel ödeme diye gönderdim.

Kargo girilcek bir yer yok.Üstünden zaman geçti diyor paypal.

Şu olayı detaylıca anlatırmısın anlattıklarından birşey anlamadım.
Tane tane anlat ki yardımcı olayım.
Şimdi hocam ben tek ürün scripti satıyorum.

Bu scriptte paypal ödeme yeri var.

Scriptte default olarak benim paypal adresim kalmış.

Scripti satın alan kişi bu adresi değiştirmemiş ve script üzerinden ödeme almış.

Tablet satmış adres benim olduğu için bana 300 tl geldi.

Bana ulaştı script sattığım kişi dediki parayı bana gönder durum bu.

Bende gönderdim.

Daha sonra tableti alan kişi dispute çekti.

Çünkü adam ona tableti göndermemiş.

Benim bakiyem - 300 TL oldu.

Daha sonra dispute çeken adama tablet ulaştı.

Sonuç

Satan kişi 300 tl sini aldı.

Alan kişi bedavaya tablet sahibi oldu.(2 haftadır bana göndericek)

Zoraki aracı olan benim -300 tl oldu.

Valla beni bu işten çıkarana 2 tane scripti bedava vereceğim.